Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Інституті вивчення війни заявили про нову тактику росіян на Харківщині

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
На думку американських аналітиків, Росія хоче створити "буферну зону".

На Харківському напрямку висуваються невеликі штурмові групи, які мають об'єднатися в ударне угруповання.

Росія сповільнила темп наступу на півночі Харківщини. Імовірно, це пов'язано з використанням нею нової тактики та великими втратами. Ворог хоче об'єднати плацдарми у селі Липці та місті Вовчанськ, аби створити "буферну зону". Наразі це видається більш вірогідним, ніж просування ворога углиб Харківщини. Про це повідомили у звіті Інституту вивчення війни (ISW, США).

"Темп російських наступальних операцій на півночі Харківської області, схоже, сповільнився протягом останніх 24 годин, і схема російської наступальної активності в цьому районі узгоджується з оцінкою ISW про те, що російські сили віддають перевагу створенню "буферної зони" на міжнародному кордоні над глибшим проникненням у Харківську область", — сказано у звіті 14 травня.

Також американські аналітики зазначили: за прогнозом начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова, військова ситуація на Харківщині почала стабілізуватися у ніч із 13 на 14 травня, коли Україна перекинула туди додаткові резерви. Речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" повідомляв про початок зачистки Вовчанська від окупантів.

Ворог відправляє у бій невеликі штурмові групи (не більше ніж п'ятеро людей), які мають проникнути до українських позицій, після чого об'єднатися у більшу ударну групу. В Інституті вивчення війни вважають, що використання ворогом невеликих штурмових груп може сприяти збільшенню його втрат у живій силі й техніці та сповільнити темп наступу.

"Якщо темпи російських операцій залишаться відносно низькими, російські війська, ймовірно, зосередяться на закріпленні нових позицій і нарощуванні бокового флангу у Харківській області шляхом об'єднання угруповань у Липцях і Вовчанську та створення "буферної зони" в прикордонній зоні замість того, щоб просуватися далі вглиб області, як оцінював ISW раніше", — зазначено у звіті Інституту вивчення війни.

Як писав KHARKIV Today, ЗСУ намагаються вибити окупантів із позицій у Вовчанську. Із початку нового наступу на Харківському напрямку, 10 травня, захисникам вдалося вбити та поранити 615 російських військових, знищити та пошкодити 98 одиниць їхнього озброєння та військової техніки.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.