Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Усі лікарні, які не зможуть виплачувати підвищені зарплати медикам, перевірять

13 больница
Міністерство охорони здоров'я звернеться до Держаудитслужби.

У МОЗ обіцяють допомогти із виплатою підвищених зарплат медикам лікарень, які не зможуть заплатити з об'єктивних причин.

Лікарні та поліклініки, які не зможуть виплачувати лікарям та медикам підвищену зарплату у розмірі 20 000 гривень та 13 500 гривень відповідно, перевірить Держаудитслужба. Про це повідомив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко на брифінгу 26 січня.

"Заклади, які не здатні виконати постанову уряду про забезпечення ринкової заробітної плати медпрацівникам з об'єктивних причин, отримають фінансування за окремим пакетом від Національної служби здоров'я України, який матиме чітку мету по кожній лікарні з визначенням місця лікарні у здатній мережі, — сказав Ляшко. — Ситуація, коли на рахунках лікарні лежать десятки мільйонів гривень залишку, водночас медичний колектив працює за мінімалку, абсолютно неприпустима, тому Міністерство охорони здоров'я ініціюватиме проведення Держаудитслужбою перевірки кожної медичної установи, яка у своїх звітах демонструватиме нездатність виплатити нову базову зарплату".

Пакет від Національної служби здоров'я України на виплати зарплат видаватиметься на півроку. За лікарнями, які отримають такий пакет, слідкуватимуть, щоб з'ясувати, куди було витрачено кошти. Окрім цього, міністр охорони здоров'я обіцяє перевірки тих лікарень, у яких керівники примусово намагаються перевести медиків на неповну ставку, водночас залишаючи їх на повний робочий день.

Постанова про підвищені зарплати медикам набула чинності з 1 січня 2022 року. Як зазначив Віктор Ляшко, ті, кому не нарахували підвищену суму, отримають її наприкінці місяця.

"Наша головна мета — щоб кожен медпрацівник у кожному куточку України вже за січень отримав гарантовану урядом ринкову заробітну плату. Відразу хочу заспокоїти медиків, які цього місяця отримали стандартні аванси без підвищення. Усі нарахування та надбавки будуть виплачені наприкінці розрахункового місяця разом із заробітною платою, — сказав Ляшко. — Ми детально моніторимо ситуацію у кожному регіоні. Керівник закладу, який вирішить таким чином заощадити бюджет лікарень за рахунок звичайного лікаря чи медсестри, отримає покарання. Для цього вже існують відповідні механізми".

Як писав KHARKIV Today, з 1 січня 2022 року в Україні підвищили зарплату медикам Тепер мінімальна зарплата лікаря становить 20 000 гривень, медсестри — 13 500 гривень.

У Харкові підвищені зарплати отримуватимуть понад 9500 лікарів та медсестер. Гроші на зарплати медикам виділяють лікарні із Фонду заробітної плати, який формується за рахунок отриманих протягом року коштів від лікування пацієнтів. У Харківській міськраді пообіцяли допомогти з виплатами, якщо у 2022 році лікарням не вистачить коштів на підвищені зарплати лікарям та медсестрам.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.