Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Університет обирає ректора. Чому кандидатів не пускають до виборців?

Для тих, хто бажає змінити на посту Віля Бакірова, залишився рівно місяць, щоб подати заяву.

26 травня каразінці оберуть нового ректора. Єдиний на цей момент офіційно зареєстрований кандидат говорить, що зустрітися з потенційними виборцями майже неможливо.

Стартували вибори в університеті ще 5 березня, але за місяць тільки один кандидат публічно заявив про свій намір балотуватися і подав документи до Міністерства освіти. Це — декан фізико-технічного факультету ХНУ Ігор Гірка. Зараз він намагається провести зустрічі з потенційними виборцями, поки що — безрезультатно.

Зустрічі скасовуються

Найбільший університет Харкова переживає непростий період. Після 22 років на посаді ректора Віль Бакіров написав заяву про звільнення і на вибори не піде. Водночас, він в якості виконувача обов'язків ректора залишається керувати університетом як мінімум до кінця червня, поки новообраний ректор не вступить на посаду. Вибори заплановані на 26 травня, до 5 травня кандидати повинні подати пакет документів до Міністерства освіти.

17 березня співробітники фізико-технічного факультету висунули в ректори свого декана Ігор Гірку. Пізніше це рішення підтримав хімічний факультет. Кандидат поспішив подати документи до Міністерства і призначив зустрічі з колегами з інших факультетів. Обидві вони зірвалися з незрозумілих причин: декани просто скасували заплановані заходи. Гірка все ще сподівається провести зустрічі найближчим часом.

гирка
Поки єдиний кандидат Ігор Гірка.Фото: facebook/Ігор Гірка

"Ми плануємо зустрічі в п'ятницю і у вівторок. Відмови будуть тоді, коли їм зателефонують і скажуть, щоб вони цього не робили. Поки що їм не телефонували і не сказали. Багато людей в університеті все ж хотіли б побачити претендентів", — розповів KHARKIV Today кандидат на посаду ректора.

Офіційно організувати зустрічі з виборцями можна буде тільки після того, як МОН затвердить весь список кандидатів. Це буде 14-15 травня, коли до виборів залишиться всього 10 днів. З них чотири дні випадають на вихідні.

"В університеті 17 факультетів, 3 науково-дослідних інститути, бібліотека, музейний комплекс, ботанічний сад, студенти — за 10 днів мінус вихідні неможливо провести зустрічі", — розповідає Ігор Гірка, пояснюючи, чому так поспішає зустрітися зі співробітниками університету та розповісти їм про свою програму.

Вибори онлайн

Ігор Гірка готовий проводити зустрічі навіть в Zoom. Про такий формат роботи він домовився і з студрадою. Але ці зустрічі відбудуться вже після того, як буде затверджений повний список кандидатів, тобто, ближче до середини травня. У студраді кажуть, що ці затримки пов'язані не з заборонами, а з вимогами законодавства.

"Після того, як у нас буде повний список кандидатів, ми, спільно з профспілкою, запропонуємо кожному з них вийти на ZOOM-зустріч зі студентами. Ми плануємо це зробити десь за тиждень до виборів, коли всі міністерські перевірки документів закінчаться. Можливо, хтось не захоче, можливо, всі захочуть", — повідомив KHARKIV Today голова студради ХНУ ім. Каразіна Віктор Чумаков, який увійшов до складу головної виборчої комісії.

За його словами, в цьому році через епідемію навіть вибори студентських представників пройдуть онлайн. У виборах ректора беруть участь не всі студенти, а представники, яких обирають шляхом таємного голосування. Цих представників повинно бути не менше 15% від числа голосуючих. За попередніми даними, їх буде приблизно 400 чоловік.

"В середу буде засідання з профспілковою організацією і ми призначимо графік виборів представників на факультетах. Це буде голосування через гугл-форму. Щоб верифікувати наших студентів, доступ до форми буде організований через наш домен. Але голосування буде анонімне", — розповів Віктор Чумаков

До 23 квітня списки представників усіх факультетів вже будуть передані виборчій комісії.

У пресслужбі університету обіцяли найближчим часом розповісти про те, як будуть організовані зустрічі кандидатів на посаду ректора і виборців.

Де конкуренти?

Місяць тому, коли були оголошені вибори, джерело, наближене до керівництва університету, назвало KHARKIV Today можливих кандидатів. Багато з них тоді говорили, що не збираються балотуватися. Декан юридичного факультету Тетяна Кагановська (дочка Євгенія Кушнарьова, її чоловік, бізнесмен Олександр Кагановський є секретарем Наглядової ради ХНУ ім. Каразіна) обіцяла подумати. Зараз ті ж поінформовані джерела називають її претенденткою на посаду, яку буде підтримувати і. о. ректора Віль Бакіров.

Не виключено, що інших кандидатів не буде зовсім. У 2018 році, коли проходили попередні вибори ректора в ХНУ, кандидат був тільки один — Віль Бакіров.

Автор Олена Павленко

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.