Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Українців просять зменшити споживання електрики

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
В енергосистемі країни неможливо збільшити виробництво електроенергії.

Через підвищення температури повітря збільшилося споживання в енергосистемі України.

Увечері 4 липня зафіксували збільшення споживання на 9% у порівнянні з минулим тижнем. Пік споживання також змінився. На цьому тижні максимальне споживання у вечірні часи фіксують з 16:00 до 23:00, тоді як минулого тижня пік припадав на 19:00 — 22:00. Тому національна енергетична компанія "Укренерго" просить жителів зменшити споживання електрики з 16:00 до 23:00. Це дасть можливість енергосистемі відновитися. Станом на 16:00 5 липня уже перетнутий поріг вечірнього максимуму споживання електроенергії за вчорашню добу.

"Щоб забезпечити такий різкий зліт попиту, має зрости виробництво електроенергії. Але можливості електростанцій зараз обмежені. Багато енергоблоків теплових та гідроелектростанцій не працюють через пошкодження або зупинені для проведення ремонтів. Також на кількох атомних енергоблоках тривають планові ремонти, необхідні для їх активної експлуатації взимку. Кожен з нас здатен допомогти енергетикам, прямо зараз зменшивши споживання", — зазначили в "Укренерго".

Українців просять не користуватися кондиціонерами у період з 16:00 до 23:00 або використовувати їх в енергоефективному режимі — коли охолодження працюватиме на позначку не нижче 23˚C. Також можна вмикати режим — sleep, який буде підтримувати комфортну температуру.

Потужні пристрої, пральну машину або бойлер, слід використовувати у нічний час та почергово, аби не навантажувати енергосистему. Також із 16:00 до 23:00 просять менше користуватися електрочайниками та прасками. Або рекомендують набирати воду рівно стільки, скільки потрібно у цей момент, аби не гріти зайве, витрачаючи електрику.

Нагадаємо, російські окупанти здійснили 15 масовану ракетну атаку і 18 атаку дронами по Україні 9 березня. Внаслідок російських атак на підстанції "Укренерго" прилетіло понад 200 ракет та дронів, завдавши важких пошкоджень обладнанню. У регіонах почалися відключення світла. На Харківщині їх скасували на початку квітня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.