Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Українців попереджають про небезпечні вакансії

Иллюстративное фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
На рекрутингових сайтах з'явилися небезпечні вакансії далекобійника.

Українцям пропонують роботу далекобійника, однак після угоди роботодавці можуть брати людину у заручники для виконання наказів російської армії.

З 19 березня на українських сайтах зафіксовано стрімке зростання пропозицій роботи для далекобійників, робота яких насправді полягатиме у виконанні наказів Росії, зокрема перевезенні небезпечних вантажів. Про це повідомили у Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України.

"Оскільки росіяни мають проблеми з перевезенням небезпечних вантажів в Україні, погано знають її місцевості і при цьому планують подальше просування, вони вирішили залучати до перевезень українців. Після згоди на вакансію можливе попадання у заручники та примус до виконання злочинів", — зазначили у Центрі протидії дезінформації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безробітні харків'яни можуть знайти нову віддалену роботу

Ознаки небезпечних вакансій:

  • робота на лінії РФ — Україна; у Білорусі; на лінії "Білорусь — Україна"; робота у Грузії, Вірменії та на тимчасово окупованих територіях.

Які вимоги висувають у таких вакансіях:

  • досвід роботи на цистернах/бензовозах (для постачання палива військовим Російської Федерації);
  • досвід роботи на рефрижераторах (можливо для перевезення тіл загиблих);
  • знання доріг у певних областях.

Центр протидії дезінформації при РНБО України опублікував перелік подібних небезпечних посилань на вакансії РФ для рекрутингу українців з метою виконання військових злочинів. Однак рекомендує переходити за посиланнями з використанням VPN і з включеним антивірусом. Знайти перелік посилань можна тут.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.