Україною курсуватиме перший потяг-кухня, який допоміг створити американський мільйонер
В Україні створили автономний потяг-кухню — Food Train.
Потяг має шість вагонів під локомотивом. У генераторному вагоні знаходиться заправна станція для автономної роботи. У вагоні-холодильнику розмістили морозильну камеру для продуктів. Також є вагони з холодною кухнею, де будуть попередньо обробляти продукти, та гарячою — для приготування фінальних страв. У вагоні для персоналу знаходиться душ і пральна машина. Багажний вагон розрахований на 27 000 літрів води, фільтраційну та насосну станції. Потяг уже протестували, запустити його планують невдовзі. Він поїде прифронтовими територіями країни.
"Залізничники продовжують рятувати цивільне населення й одними з перших приходять на допомогу там, де вона найбільше потрібна. Разом із фондом Говарда Баффета запустили ще один унікальний проєкт, який не має аналогів. Food train вже пройшов тестову перевірку, і найближчим часом спільна команда "Укрзалізниці" та фонду заступить на постійне чергування в найскладніших прифронтових районах України, де тепло та їжа є критично важливими для життя", — розповів голова правління "Укрзалізниці" Євген Лященко.
У залізничній компанії зазначили: минулої зими під час блекаутів жителям прифронтових регіонів, де траплялися блекаути, надавали харчування та обігрів на залізничних вокзалах, тепер для цього використовуватимуть іще і потяг-кухню. У такому потязі зможуть надавати більше ніж 10 000 порцій їжі на день у будь-якому місці країни.
Потяг-кухня здатний працювати автономно від п'яти до семи днів. У ньому є обладнання для приготування супів, каш, салатів та м'ясних страв. За допомогою термобоксів можна транспортувати уже готові ланчбокси з обідами. Створити потяг-кухню допоміг американський мільярдер Говард Баффет, який допомагає, у тому числі Харківщині.
"Побудова та функціонування поїзда повністю фінансуються Фондом Говарда Баффета (The Howard G. Buffett Foundation). Сам Говард Баффет є регулярним пасажиром "Укрзалізниці", який подорожував Харківщиною, Донеччиною, Миколаївщиною та Херсонщиною під час війни та підтримує низку інших залізничних проєктів, зокрема "Залізну зміну", — зазначили в "Укрзалізниці".
Фото: "Укрзалізниця"
Фото: "Укрзалізниця"
Фото: "Укрзалізниця"
Фото: "Укрзалізниця"
Фото: "Укрзалізниця"
Фото: "Укрзалізниця"
Як писав KHARKIV Today, Говард Баффет у листопаді 2022 року приїжджав у Харківську область, зустрічався з піротехніками, які проводять розмінування. Згодом він передав до Харкова ДНК-лабораторії для ідентифікації тіл загиблих. Вони працюють в Ізюмі.
Наприкінці грудня Баффет купив для Харківської області 19 потужних генераторів. У березні стало відомо, що благодійний фонд Говарда Баффета готовий інвестувати у відновлення доріг і мостів у Харківській області. Наразі Баффет продовжує допомагати Харківщині, зокрема він планує допомагати в питаннях енергетики та розмінування. Улітку Баффет передав Харківщині комбайни, трактори й сканери для відтворення будинків.