Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Україна, схоже, виграла битву за Харків", - Інститут вивчення війни

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Російська армія відступає далі від меж міста.

Росіяни на півночі Харківської області відступають та виводять свої підрозділи з території України.

Такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW), американської некомерційної організації. За даними Інституту, росіяни не намагаються утримувати свої позиції та зайняті організацією впорядкованого виведення військ на територію Росії.

"Таким чином Україна, схоже, виграла битву за Харків. Українські сили не дозволили російським військам оточити Харків, не кажучи вже про його захоплення, а потім вигнали їх з-під міста, як вони це зробили з російськими військами, які намагалися захопити Київ" , - йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

На думку аналітиків, зараз ЗСУ зосередяться на тому, щоб порушити лінію постачання для російської армії з Білгорода до Ізюму. Подальшому контрнаступу можуть завадити природні водні перешкоди (Сіверський Донець).

Російські війська спробували провести наземний наступ з Ізюму у бік Донецької області, але безуспішно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У передмісті Харкова окупанти крали посуд та пральні машинки

"Раніше ми припускали, що Росія може відмовитися від спроб наступу з Ізюму, але росіяни або ще не ухвалили такого рішення, або ще не повністю згодні з ним", - вважають аналітики ІSW.

Основними зусиллями росіян, як і раніше, залишаються спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ з півночі і з півдня. В Інституті зазначають, що російські війська, що наступали з Попасної на північ, за останню добу не досягли суттєвого прогресу. Армія, що йде з півночі на південь, не змогла форсувати річку Сіверський Донець і зазнала нищівних втрат.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.