Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Уколять усіх. Як зробити щеплення від коронавірусу у Харкові в порядку черги і без

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Менше 1% жителів Харківської області зробили два щеплення.

Харківська область офіційно проходить третій етап вакцинації. Це означає, що право на щеплення від коронавірусу мають люди старше 65 років, співробітники сфери держбезпеки і освіти. На ділі вакцину може отримати будь-хто.

Незважаючи на те, що у Харкові з'явився Центр вакцинації, повний курс щеплень від COVID-19 зробили далеко не всі. На всю область таких людей — трохи більше 14 тисяч або 0,5% від всього населення.

Потрібно більше центрів

Цими вихідними у Харкові запрацював перший Центр вакцинації. Запросили перших 600 чоловік, які записалися на щеплення через додаток "Дія", але залишили запасні дози для тих, хто прийде в порядку живої черги. І таких виявилося чимало.

Харків'янка Аліна Лукашевич разом з чоловіком записалася на щеплення через "Дію", але чекати запрошення вони не стали.

"Ми в суботу приїхали до відкриття, з собою взяли тільки паспорти, чекали години півтори у загальній черзі на вулиці. Все це —  безкоштовно, навіть бахіли дають, вимірюють температуру. Потрібно заповнити лист з персональними даними, вказати свої захворювання. Потім потрібно пройти прийом лікаря, там міряють тиск, кисень, слухають серце. Якщо все добре — можна йти за ширму і робити щеплення. Потім ще хвилин 30 посидіти в окремій зоні, щоб подивитися на реакцію", — поділилася Аліна враженнями у Facebook.

У Харкові поки що працює тільки один Центр вакцинації, куди можна потрапити без черги у сімейного лікаря або в додатку. Ще зовсім недавно в облдержадміністрації взагалі не бачили у ньому ніякої необхідності.

"Ми можемо впоратися без подібного центру вакцинації", — говорив ще 2 червня заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

центр вакцинации
Щепитися прийшли люди різного віку. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Упродовж вихідних у Центрі зробили щеплення 855 чоловік, одна шоста частина від усіх щеплених у Харківській області у суботу та неділю.

Зараз в Україні працює близько 50 таких центрів, куди може прийти будь-яка людина і в порядку живої черги отримати щеплення. Найбільше таких центрів — у Дніпропетровській області, там їх 13, 12 з них знаходяться в обласному центрі і ще один — у Кривому Розі. У Львівській області працюють 8 центрів, в Одеській — 7, у Полтавській — 5, у Київській — 3 та ще один у самому Києві, але він може прийняти рекордну в Україні кількість людей. За вихідні у Міжнародному виставковому центрі прищепили 6410 чоловік — більше, ніж у всій Харківській області. У Дніпрі у 12 центрах прищепили більше 3 тисяч чоловік, у Львові — 2968. Харків відстає, тому в облдержадміністрації обіцяють відкрити нові центри вакцинації найближчим часом.

"Потрібно самим телефонувати"

У Харківській області більше 80 тисяч чоловік зробили перше щеплення, а ось двічі укололися всього 14 тисяч чоловік. Загальний рівень вакцинації становить 3,8% від усієї кількості жителів області, але всього трохи більше 0,5% отримали дві дози.

Анна Бровко прищепилася першою дозою 15 березня, другого уколу довелося чекати до 9 червня. Вакцинувалась у сімейного лікаря в Обласній лікарні.

"Я її запитувала періодично. Як тільки нова партія "АстраЗенеки" приїхала, вона мені написала, і я прийшла. Потрібно самим телефонувати і дізнаватися, коли можна робити друге щеплення, я так зрозуміла, ніхто цього робити не буде", — розповіла Анна KHARKIV Today. За її словами, після другого щеплення вже не було таких неприємних наслідків, як після першого — температури і головного болю. Лише трохи боліла рука.

"АстраЗенека" — найпопулярніша вакцина у Харківській області та і в Україні в цілому. Її першою привезли до країни ще у лютому, зараз 44% всіх щеплень в області зробили нею, ще 34% — "Сіноваком", і тільки 21% отримали щеплення "Пфайзер". У їх числі — викладач Академії Нацгвардії Дмитро Брук. За його словами, в першу чергу прищеплювали курсантів і офіцерів, а коли дійшла черга до нього, виникли певні обставини.

"Перший раз, коли я прийшов робити щеплення, мені лікарка сказала, що може мене вакцинувати лише після консультації імунолога — це пов'язано з "АстраЗенекою", мені категорично не можна", — розповів Дмитро KHARKIV Today.

Тим, хто прищеплюється у сімейних лікарів, у цьому відношенні простіше, тому що вони ознайомлені з системними захворюваннями своїх пацієнтів. До речі, багато сімейних лікарів у поліклініках запрошують своїх пацієнтів на щеплення поза віковою чергою. Як стало відомо KHARKIV Today від таких пацієнтів, у 7 дитячій поліклініці записують у чергу на щеплення людей будь-якого віку, так само роблять і в Первомайській районній лікарні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.