Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ухилянта з Харківщини ув'язнили на три роки

Фото: "Слово і діло"
Житель Лозової не хотів служити в ЗСУ.

Військово-лікарська комісія визнала чоловіка придатним, однак він не з`явився на службу.

Ленінський районний суд Харкова виніс вирок 34-річному жителю Лозової, який ухилився від мобілізації. Чоловіка визнали винним і призначили йому покарання у вигляді трьох років ув'язнення.

За даними слідства, чоловік прийшов до Новобаварського об'єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у квітні 2023 року, оскільки отримав відповідний виклик. У терцентрі йому видали направлення на медогляд військово-лікарською комісією, за результатами якого мали визначити ступінь його придатності до служби. Чоловік пройшов медичний огляд, комісія визнала його придатним, але далі він вирішив ухилитися від служби.

"Однак, отримавши повістку для подальшого прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для проходження військової служби під час мобілізації, чоловік так і не з'явився. Таким чином, не маючи правових підстав на відстрочку від призову, він ухилився від проходження військової служби", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

У суді чоловік розкаявся і визнав свою провину.

Чоловіка визнали винним за ст. 336 (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації) Кримінального кодексу України. Вирок суду поки не набув чинності, оскільки триває час на подання апеляції.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові судитимуть помічника ухилянтів. 37-річний харків'янин допомагав ухилянтам та вимагав гроші від чоловіка, який дійсно не придатний до служби. Він організував схему, за якою чоловіки призовного віку проходили медичну комісію, і їх визнавали непридатними та знімали з обліку. Надалі ухилянти могли безперешкодно виїжджати з України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.