Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Учителям платитимуть зарплати і під час війни

Школа в Солоницевке после обстрела
З 24 лютого українські діти не навчаються, багато шкіл зруйновано.

Вчителі мають отримувати частину зарплати у період воєнного часу.

Про це розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов. За його словами, військовий стан - не привід не виплачувати зарплату працівникам.

"Зараз кожен працівник, незалежно від того, наскільки він виконує чи не виконує свої обов’язки за основним місцем роботи, потребує повноцінної заробітної плати, щоб забезпечити базові потреби для виживання - особисті та своїх рідних - купувати їжу, ліки, необхідні для виживання речі. Не забувайте, що частина педагогічних працівників зі своїми сім’ями стали переселенцями чи біженцями", — заявив Горбачеву своєму блозі.

Оптимальним рішенням вважає оголошення простою. Простій — зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (стаття 34 Кодексу Законів про працю України). У цьому випадку ситуація простою відбувається не з вини працівників закладів освіти. І тут працівникам виплачують щонайменше 2/3 тарифної ставки. Втім, закон не забороняє платити зарплату та в повному обсязі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як отримати пенсію за березень

"Шановні керівники закладів освіти, надзвичайно вірю у вашу людяність - не позбавляйте колег частини заробітної плати без їхньої вини. Рішення про те, виплачувати своїм працівникам ⅔ чи повну середню заробітну плату - за вами. Ви маєте законне право не зменшувати заробітну плату своїм колегам на час простою", — закликає освітній омбудсмен.

Якщо освітній процес відбувається у очному чи дистанційному форматі, то заробітна плата виплачується повністю

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.