Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Убив підліток? Яке покарання чекає на хлопчика за вбивство 6-річної Мирослави зі Старого Салтова

Фото: Нацполиция в Харьковской области
Головний підозрюваний у вбивстві дівчинки — її 13-річний сусід.

Вночі 28 липня на покинутій пекарні у Старому Салтові знайшли закривавлене тіло 6-річної Мирослави. У той же день іншу дитину, 13-річного Богдана, відвезли до райвідділу у Вовчанськ. Ймовірно, школяр убив свою маленьку сусідку.

Якщо вина хлопчика буде доведена, він не понесе відповідальності за свій злочин. У гіршому випадку, Богдана відправлять до інтернату.

Тіло у 150 метрах від будинку

Старий Салтів — селище маленьке, всього три з половиною тисячі жителів, а тому спокійне, як село. Всі один одного знають, і діти, навіть маленькі, виходять гуляти без нагляду дорослих. Тому в родині Третяків ніхто не здивувався, коли 6-річна Мирослава відпросилася погуляти з подружкою у дворі. На сполох забили тільки через годину, коли з'ясувалося, що подружка гуляє одна, а Мирослава пішла кудись із 13-річним сусідом.

Батьки звернулися до поліції, а поліцейські покликали на допомогу волонтерів з пошукового загону "Мілена".

"Там досить велика територія, є ліс, тому ми покликали людей на допомогу через свої групи. Приїхали 350 чоловік. Коли розшукуємо дітей, то завжди знаходиться багато охочих допомогти", — розповів KHARKIV Today адміністратор пошукової групи Сергій Осман.

пекарня
У цьому місці знайшли тіло Мирослави. Фото: Cуспільне

О 19 годині батьки заявили про зникнення, пошукова група приступила до роботи приблизно через годину, а близько опівночі один з пошуковиків знайшов тіло дівчинки. Воно лежало на території занедбаної пекарні, приблизно у 150-200 метрах від будинку, де жила дівчинка. Смерть настала внаслідок, за попередньою версією, забою обличчя і голови.

Тієї ж ночі поліцейські затримали єдиного підозрюваного у справі. 13-річного Богдана Ф., який жив з Мирославою по сусідству: він з матір'ю і сестрою на першому поверсі 2-поверхового будинку, дівчинка з сім'єю — на другому. Діти часто разом гралися у дворі.

"Він не був на обліку"

За добу до загибелі Мирослави її мама приходила до сусідки, мами Богдана, щоб поговорити про поведінку її сина, який ображав дівчинку.

"Вранці напередодні моя сестра, мама загиблої, пішла до його мами, просила провести роз'яснювальну роботу. Були помічені його ненормальні повади. Його мама сказала, що вона з ним поговорить, а вчора сталося те, що сталося", — розповіла KHARKIV Today Світлана, тітка загиблої Мирослави. Вона впевнена, що у смерті дівчинки винен неповнолітній сусід.

Богдана затримали і разом з мамою відвезли до Вовчанського відділу поліції. Суд повинен дати дозвіл на те, щоб помістити дитину на час слідства у приймач-розподільник.

дом
Будинок, в якому жили Мирослава і Богдан. Фото: Newsroom

У Старому Салтові кажуть: цей хлопчик відрізнявся дивною поведінкою, уникав ровесників і вважав за краще грати з дітьми молодшого віку, хоча і часто ображав їх. Жив він з матір'ю і 15-річною сестрою, ще чотири сестри вже дорослі і живуть окремо, повідомив Старосалтівський селищний голова Едуард Коновалов.

"Ми зараз даємо запит характеристики. Я сьогодні дізнавався у службі у справах дітей — він не був на обліку. Сім'я на обліку не стояла", — сказав Коновалов KHARKIV Today.

Навіть у тому випадку, якщо вина хлопчика у вбивстві сусідки буде доведена, до в'язниці він не сяде. Кримінальна відповідальність за злочини в Україні настає тільки з 14 років. З цього віку злочинець може відправитися відбувати покарання у колонію для неповнолітніх. Підлітка молодше покарати неможливо.

"Як правило, у таких ситуаціях покарання може бути у вигляді направлення до спеціалізованої школи. Це школа-інтернат закритого типу для дітей, починаючи з 11 років, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини. Але за останні 10 років ці школи скоротили, залишилася одна на території Запорізької області", — розповів KHARKIV Today експерт в області ювенальної превенції Костянтин Шеремет.

За дітей 13 років відповідають батьки, тому хлопчика можуть просто передати на поруки сім'ї. Матір підлітка, якщо вина його у вбивстві буде доведена, можуть притягнути до адміністративної відповідальності та призначити штраф.

Прессекретар Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко розповів, що Богдана поки допитують у присутності батьків, адвокатів і педагогів. Можливо, йому проведуть судово-психіатричну експертизу. Проводиться також судово-медична експертиза тіла дівчинки, яка повинна встановити, чи було зґвалтування.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.