У захопленій росіянами громаді на півдні Харківщини залишилася половина жителів
До війни у Боровській громаді мешкали близько 16 000 осіб.
Наступ на Борову окупанти розпочали два місяці тому – 11 квітня. Напередодні вони зайняли Першотравневе, Ізюмське, Дружелюбівку, Чернещину. Загарбники пішли на Борову і розпочали обстріл селища, тоді як на центральній площі зібралося багато людей у черзі за гуманітарною допомогою. Бої за Борову тривали три дні. Активні бойові дії велися в інших населених пунктах громади. Про це 11 червня повідомили у Борівській селищній раді.
"За цей час під кулями та прямо з-під обстрілів люди з Боровщини намагалися евакуюватися на безпечніші території України та виїжджали за кордон. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Борівську громаду тимчасово залишило близько 50% мешканців", - розповіли там.
Бойові дії біля Боровської громади не ведуться, але з Ізюмського напряму постійно чути звуки потужних вибухів і обстрілів. У різних населених пунктах Борівщини та за їх межами є жива сила окупантів та військова техніка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гауляйтер з Білорусі керує громадою на Харківщині
"Періодично відбувається ротація ворожих військ. Противник продовжує стягувати техніку в Донецькому напрямку. Через Ольговку у напрямку Лимана йдуть військові колони рашистів", - поінформували у Боровській селищній раді.
На території громади все ще немає мобільного зв'язку та інтернету, немає можливості перевести в готівку гроші або розрахуватися в магазині карткою, люди залишаються без пенсій і зарплат.
"Водночас окупанти встановлюють свої порядки і намагаються створити ілюзію "нормального" життя у громаді: показово карають місцевих мародерів та порушників громадського порядку, закликають співробітників різних установ виходити на роботу, хочуть відновити роботу дитсадків тощо", - повідомило місцеве керівництво.
За їхніми даними, особливу увагу окупаційна влада приділяє боротьбі з українською державною символікою.
"На центральній площі нещодавно зрізали Тризуб, а українські прапори іноді не просто знімають, а ще й обстрілюють перед цим", - пояснили в Боровській селищній раді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через посилення обстрілів жителів Харкова та області просять не ігнорувати сигнали тривоги
Там додали, що російські гауляйтери розгорнули у громаді підготовку до святкування дня Росії, який офіційно країна-агресор відзначає 12 червня.
"Активно шукають організаторів свята, але бажаючих розважати ворогів, які принесли до громади поневіряння, руйнування та смерть, є небагато", - розповіли у Борівській громаді.
Через посуху, відсутність опадів та близькість бойових дій на Борівщині зберігається загроза лісових пожеж. Нещодавно кілька спалахів у лісовій зоні ліквідували рятувальники. Основна матеріально-технічна база Борівського сектору Держслужби з надзвичайних ситуацій збереглася, на відміну від підрозділу в Ізюмі, де було знищено практично все, тому ізюмські ліси залишаються незахищеними.
"Жителі Борівщини намагаються виживати в умовах окупації без грошей та зв'язку з рідними, займаються домашнім господарством, збирають урожай полуниці та черешень, які цього року щедро вродили, чекають на дощ для овочів і сподіваються на краще", — поділилися в Боровській селищній раді.