Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Вовчанську затримали начальницю "відділу Пенсійного фонду"

Фото: СБУ
Жінка перейшла на бік окупантів.

Місцева мешканка збирала дані про місцевих мешканців, які окупанти могли використовувати для підготовки до псевдореферендуму.

Співробітники Служби безпеки України затримали у звільненому місті Вовчанськ 65-річну місцеву жительку, яка під час окупації працювала на російських окупантів. Про це повідомив речник Управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула.

Слідчі встановили, що жінка перейшла на бік окупантів у липні 2022 року. Вона влаштувалася так званою "и.о. начальника" в незаконному органі, який створили окупанти — "Отделении (Управлении) Пенсионного фонда Волчанского района Харьковской области". 

"Цей незаконний територіальний підрозділ входив до структури так званого "Управления Пенсионного фонда Харьковской области", створеного за наказом гауляйтера окупаційної військово-цивільної адміністрації Харківської області", — пояснили в СБУ.

На своїй посаді жінка займалася організацією збору даних про людей, яким окупанти надавали матеріальну допомогу, видачею українським пенсіонерам довідок замість утрачених посвідчень, приймала на роботу нових співробітників. Крім того, вона робила звіти про свою роботу для окупантів.

"Незаконно зібрані персональні дані мешканців Вовчанського району могли бути використані окупантами для нав'язування їм у подальшому російського громадянства, а також для підготовки та проведення псевдореферендуму про приєднання до країни-агресора", — зазначили в СБУ.

Після деокупації жінка залишилася в місті, однак її викрили та затримали. Слідчі оголосили жінці підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Вона перебуває під вартою.

кол

Як писав KHARKIV Today, колишня адміністраторка Центру надання адміністративних послуг під час окупації селища Куп'янськ-Вузловий працювала на російських загарбників і закликала людей підтримувати їх. Після деокупації вона втекла в Росію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.