Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У цьогорічному диктанті єдності згадали краєвиди Харківщини

Фото: Радіо Свобода
У тексті йшлося про дороги України.

У п'ятницю 27 жовтня об 11:00 розпочався щорічний український радіодиктант, який проходить в країні з 2000 року.

Цього разу текст читав актор Олексій Гнатковський, який зіграв головну роль у популярному фільмі "Довбуш". Називався цьогорічний радіодиктант "Дороги України" і був присвячений краєвидам рідного краю.

Авторка тексту Катерина Калитко згадала у ньому і про Харківщину — у другому реченні йдеться про ізюмський пейзаж.

"Перший теплий вітер зустрічає на Ізюмській трасі з її безсонним рухом. У знищеному селі обіч — весна: обвуглене збіжжя, що тліло всю зиму, випускає вперті паростки скрізь по руїнах зерносховища. Посічена обстрілами посадка зеленіє в половину висоти — зелено-чорний прапор. За нею темніє згорілий танк. Ще далі, на обрії, вийшов орати трактор. Влітку вирви на цьому полі обростуть по краю шавлією" (орфографія та пунктуація — KHARKIV Today, правильну версію тексту для перевірки ще не виклали), — так починаються "Дороги України".

Далі авторка згадує про про Подільський ландшафт, міст через Десну в Чернігів, Хаджибейський лиман, сади на околицях Львова. Закінчується текст історією повернення додому:

"Немає нічого щемкішого, ніж летіти трасою в пітьмі, аби встигнути до комендантської години і знати: наприкінці шляху чекає безсонне вікно із жовтим світлом і рідним теплом". 

Як писав KHARKIV Today, у 2022 році авторкою тексту всеукраїнського радіодиктанту стала письменниця та режисерка Ірина Цілик, читала його акторка, народна артистка України Ада Роговцева.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.