Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У ЦНАПах Харкова почали приймати заяви на компенсацію за прихисток переселенців

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
У Харківській міськраді розповіли, як отримати компенсацію.

Компенсація надається за комунальні послуги.

З 26 жовтня у центрах надання адміністративних послуг Харкова почали приймати заяви про безоплатне розміщення переселенців для оформлення компенсації. Про це повідомили у Харківській 

"Власники житлових приміщень, які тимчасово розміщують внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію витрат на комунальні послуги", — пояснили в міськраді.

Для того, щоб отримати таку компенсацію, власникам житла необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг за місцем розташування житла не пізніше наступного дня з дня розміщення переселенця. Також можна написати на електронну пошту за адресою — Tpodjkg@gmail.com.

Такими ж способами слід повідомити про те, що переселенець більше не проживає у вас або проживає інша кількість внутрішньо переміщених осіб.

Щомісячно та не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця власникам будинків необхідно надіслати заяву на отримання компенсації до управління соціального захисту населення за місцем розміщення житла або на електронну адресу — departamentsp2018@gmail.com.

Крім заяви, в управління соцзахисту подаються реквізити банківського рахунку на ім'я власника житла за стандартом IBAN.

Які документи необхідно надати:

  • повідомлення (ЦНАП) і заяву (управління соцзахисту);
  • паспорт громадянина України власника житла (оригінал);
  • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків власника житла (оригінал);
  • документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення (оригінал);
  • інформацію про переселенця: прізвище, ім'я та по батькові, дані паспорта або свідоцтва про народження дитини, реєстраційного номера облікової картки платника податків, адреси реєстрації, дати та номера довідки внутрішньо переміщеної особи, контактний телефон.

Якщо подається повідомлення про отримання компенсації представником власника, наймачем (орендарем) житла або спадкоємцем, який прийняв спадщину, то додатково необхідно подати:

  • документ, що засвідчує особу;
  • документ, що підтверджує повноваження особи як представника власника, наймача (орендаря) житла, спадкоємця, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини — батьками (усиновлювачами). 

Для того, щоб прийти на прийом у центр надання адміністративних послуг, необхідно попередньо зареєструватися в електронній черзі. Зробити це можна на сайті ЦНАПу, у кол-центрі за номером телефону — 0800-304-304 або за допомогою чат-боту в Telegram.

Як писав KHARKIV Today, Міністерство реінтеграції з питань тимчасово окупованих територій України затвердило оновлений перелік громад у районах бойових дій, на основі яких видаватимуть виплати переселенцям. У Харківській області до зон бойових дій віднесені усі громади.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.