Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Секторі Гази загинула жінка з Харкова

Фото: Ґрати
Лейлі Хіжи було 24 роки.

Під час вибуху ракети поблизу лікарні у Секторі Гази загинула громадянка України Лейла Хіжі.

Жінка народилася в Харкові у 1999 році. Її батько Гхазі Хіжи навчався у місцевому університеті, тут одружився з українкою Світланою Куликовою. Після закінчення навчання Гхазі вони переїхали до Палестини, повідомляє видання "Ґрати".

Лейла разом з матір'ю працювала у палестинському салоні краси. У 2022 році вона вийшла заміж, через рік народила доньку Олену. 

На час початку бойових дій Лейла з донькою жили в Секторі Гази, її чоловік був у Єгипті. Вранці 17 жовтня Лейла була з донькою у будинку батьків чоловіка, коли в будівлю влучила ізраїльська ракета. Обидві були поранені, їх відвезли до лікарні Аль-Ахлі, де увечері того дня стався вибух. Лейла загинула. Усього в тій лікарні загинуло, за різними підрахунками, від 300 до 500 чоловік.

Терористи ХАМАС звинуватили в обстрілі Ізраїль, у свою чергу ізраїльська армія надала докази того, що поблизу лікарні вибухнула ракета, яку ХАМАС випустив у бік Ізраїлю. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Палестинські терористи розстріляли в Ізраїлі харківського вченого

Сім'я Лейли напередодні трагедії просила про допомогу з евакуацією, але не отримала її.

"Ми зверталися до всіх компетентних органів, але все, що вони сказали: наберіться терпіння. Ми просили допомоги для маленької дівчинки. Лейла дуже боялася за свою дитину", — згадує брат загиблої Зіад Хіжи.

Родина звернулася до українського консульства в Єгипті з проханням допомогти вивезти дочку Лейли до батька у Єгипет, проте евакуація українців постійно відкладається. Із 850 українських громадян, які проживають у Секторі Газа, до списків на евакуацію внесли вже 308 людей. Вивезти їх поки що неможливо, бо Ізраїль не дає погодження на евакуацію через те, що не може гарантувати безпеку у прикордонному з Єгиптом районі.

Як заявив в ефірі телемарафону посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, внаслідок атаки ХАМАС в Ізраїлі загинули 18 громадян України.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.