Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Саржиному яру посадять дерев і чагарників на мільйон гривень

Управління екології купує дерева і чагарники з грудкою землі і послугу з їх висадки.

У Саржиному яру посадять 21 вид дерев і чагарників — туї, верби, троянди та інші.

Управління екології та благоустрою департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради замовило послугу по висадці дерев і чагарників в Саржиному яру за 1 021 258,80 гривні. Це стало відомо з відповідного тендеру, опублікованому на сайті державних закупівель ProZorro.

Тендер розглянув лише один учасник —  спеціалізоване комунальне підприємство "Харківзеленбуд". Спочатку замовник планував витратити на посадку дерев у Саржиному яру 1 105 006 гривень, однак "Харківзеленбуд" запропонував свої послуги дешевше — за 1 021 258,80 гривні, і тепер чекає відповіді про укладення договору.

Згідно з документацією, в Саржиному яру висадять 487 дерев і чагарників. Тож, одне дерево обійдеться в 2097 гривень. Зокрема, посадять тую західну "смарагд" і "брабант", японську вербу, азалію кущову (білу і рожеву), бересклет, калину, троянду, кілька видів ялівцю, дуб, березу, в'яз, плакучу горобину, клен.

Співробітники фірми-підрядника спочатку вручну підготують місця для висадки дерев і чагарників, потім посадять рослини за допомогою автокрана.

"Усі дерева і чагарники повинні бути здоровими, без ознак зовнішніх або механічних пошкоджень або поразок хворобами, мати повністю доспілі бруньки і здерев'янілі пагони, коренева система повинна бути здоровою і розвиненою, особливо її мичкувата частина", — пояснили в управлінні екології.

До того ж, замовник хоче ідеально рівний стовбур дерев і чагарників і добре розвинену симетричну крону. Саджанці повинні бути з трьома або більше скелетними гілками.

"Харківзеленбуд" чекає на відповідь замовника. Договір буде діяти до кінця 2021 року. Як писав KHARKIV Today, раніше "Харківзеленбуд" замовив саджанців кленів, магнолій, вишень і беріз на 4 мільйони гривень. За один саджанець віддають більше 5 тисяч гривень.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.