Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Повітряних силах пояснили, чому Харків "пропускає" багато ворожих безпілотників

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Минулого тижня у місті була одна з найбільших "шахедних атак", загинули четверо людей.

У Харківській області постійно курсують ворожі розвідники, уночі летять ударні БПлА. 

Через близькість до кордону на Харківщину часто залітають ворожі дрони, іноді росіяни запускають їх через інші області. Під час останньої атаки 4 квітня ворог застосував тактику повторних ударів "шахедами". У ніч на 4 квітня від безпілотників у Новобаварському районі міста загинули майстер-сержанти ДСНС Владислав Логінов, Сергій Байдалінов та Володимир Матюшенко та цивільна жінка.

У Повітряних силах говорять, що ворожі дрони постійно "висять" на Харківщині.

"Постійно ворожі дрони залишаються “висіти” у прифронтових територіях, зокрема поблизу Харківщини. Там постійно знаходяться ці малопомітні, малогабаритні цілі, які можуть робитися з різних матеріалів композитних, які досить складно виявити, оскільки їх роблять таким чином і застосовують на великій відстані, це може бути 5 км і вище. Звісно, що збити такий невеличкий дрон, який із потужною оптикою, може відслідковувати певні рухи наших сил, це досить непроста задача“, – повідомив в ефірі національного марафону речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш.

З іншого боку, часто росіяни застосовують безпілотники на дуже незначній висоті, де їх не помічають радари. Росіяни здебільшого використовують "SuperCam", "Zala", "Орлан"

"Звичайно, нам необхідні засоби, щоб дістати ці цілі. Оскільки збитки, котрих вони можуть завдати, можуть бути надзвичайно великими. Звісно, що життя та здоров’я наших людей, військовослужбовців – воно безцінне. І звичайно, що ми будемо використовувати всі сили та засоби наявні, аби ліквідувати цю повітряну загрозу. Однак ми бачимо, що у ворога дуже багато їх, і ворог постійно модернізує, шукає нові способи", – зауважує Євлаш.

Як писав KHARKIV Today, з першої до третьої ночі 4 квітня у Харкові відбулась масована атака безпілотників. Росіяни запустили щонайменше 15 "шахедів". Вибухи пролунали у Слобідському, Новобаварському, Салтівському районах, у Лозовій та у Слобожанському. У місті загинули троє водіїв-рятувальників, які приїхали на виклик, коли ворог завдав повторного удару. Ворог бив по будинках, об'єктах критичної інфраструктури. Тоді на одному з ворожих безпілотників слідчі побачили напис білою фарбою "За Крокус Сіті Холл".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.