Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У найбільшому університеті Харкова обирають ректора: коли стане відомий переможець

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Результати голосування будуть відомі сьогодні ввечері.

Харківський національний університет ім. Каразіна обирає того, хто змінить на посту ректора Віля Бакірова. Він керував вишем останні 22 роки.

На шести избирательных участках в разных университетских корпусах с 9 утра идет голосование. Подсчитать бюллетени обещают уже сегодня.

Зустрічалися з кандидатами у ZOOM

Найбільші виборчі дільниці розташувалися у двох головних університетських корпусах на площі Свободи. З 2490 виборців більше 70% проголосують тут. Решта чотири невеликих дільниці розташовані у підрозділах університету на Мироносицькій, Трінклера, Отакара Яроша і Курчатова.

Атмосфери виборів у головному корпусі, де голосує більшість виборців, зовсім не відчувається. Виною тому — коронавірусні часи: університетські коридори порожні, студенти вчаться онлайн. Виборчу дільницю №1 обладнали в актовому залі, столи з бюлетенями чинно розставлені вздовж стін. Знімати крісла і розширювати проходи не стали — в цьому немає потреби, у черзі за бюлетенями ніхто не вибудовується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біографії і програми кандидатів на посаду ректора ХНУ ім. Каразіна

Половина виборців проголосувала вже до опівдня. Загалом вклалися у два заходи: відразу після відкриття дільниці і приблизно о 10:20 після першої пари. Викладачі голосують всі, а інші співробітники та студенти приблизно місяць тому обрали своїх представників, які сьогодні голосують від імені факультетів або підрозділів університету. Ненаукових співробітників серед голосуючих — близько 10%, студентів — приблизно 15%. Другокурсниця мехмату Марселіна Александрова потрапила до числа таких студентів.

студентка
Представниця студентів Марселіна Александрова. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

"Інформацію про процедуру голосування нам надали у чаті — сказали, куди йти, що взяти. Прийшла, підійшла до своєї стійки, мені дали бланк, загалом — все. До цього я читала презентації кандидатів, були ZOOM-конференції, студентів запрошували, нам скидали в чат кожне посилання, так що можливість послухати кандидатів була", — говорить студентка.

Виборці з числа викладачів кажуть, що їм не вистачало очних зустрічей з кандидатами, але на ZOOM-конференції ніхто не скаржився.

"Через карантин були проблеми побачитися в офлайні, але на базі платформи ZOOM було організовано все досить непогано. Та й більшість кандидатів я знаю особисто, тому що працюю тут дуже давно", — розповів KHARKIV Today зав. кафедрою загальної фізики фізичного факультету Олег Лазоренко.

Коли назвуть ім'я нового ректора?

Найбільше труднощів виникло на етапі проведення виборів представників від студентства та ненаукових підрозділів університету, кажуть в оргкомітеті. Зібрати їх для голосування у певному місці було неможливо через карантин, довелося влаштовувати онлайн-голосування. Члени комітету керувалися досвідом виборів у Харківській юракадемії і Київському університеті ім. Шевченка, де голосування за нових ректорів проходило теж в умовах пандемії.

О 15:00 закінчується голосування і починається основна частина роботи для членів виборчих комісій. Під відеофіксацію і у присутності представників від кандидатів вони приступають до підрахунку голосів.

бюллетень
Виборчий бюлетень. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

"Вони всі під відеофіксацією, розкриють урни і порахують голоси. Буде мікроавтобус, куди будуть завантажуватися бюлетені, протоколи з усіх дільниць, і всі спостерігачі від усіх кандидатів можуть сісти до нього, тому що там багато посадочних місць, всі вони приїжджають сюди, в головну комісію, де будуть підбиватися результати. Якщо все буде добре, цей процес повинен завершитися сьогодні ввечері", — розповів KHARKIV Today секретар оргкомітету Максим Фоломєєв.

Фотокопія підсумкового протоколу з'явиться на сайті університету і на офіційних сторінках у соцмережах. До 9 червня його зобов'язані відправити до Міністерства освіти і науки. Якщо хтось із кандидатів набере 50% +1 голос виборців, він буде визнаний новим ректором. Якщо ж ні, то буде другий тур виборів, куди вийдуть два кандидати, що набрали найбільше голосів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.