Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У "мирному плані" Трампа Україна відновлює контроль над окупованими частинами Харківщини — ЗМІ

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Однак, за "планом", США визнає контроль Росії над низкою окупованих територій України.

Міжнародна агенція Reuters оприлюднила повний текст "мирного плану", який представив спецпосланець президента США Стів Віткофф 17 квітня у Парижі.

У документі містяться пропозиції щодо припинення війни, яку розв'язала Росія. Згідно з "мирним планом", США визнає контроль Росії над низкою територій України, які наразі є окупованими, Україна відновлює контроль над деякими окупованими територіями, зокрема, Харківщини. Про це пише "Європейська правда".

"У тексті згадується про відмінність між "де-юре" визнанням США російського контролю над Кримом та "де-факто" визнанням контролю над Луганською областю (у документі загадано як "Луганськ") і окупованими РФ частинами Запорізької, Донецької та Херсонської областей. Суть цих термінів США не уточнюють. Україна ж, за їхнім планом, відновлює контроль над окупованими частинами Харківської області, а також над Запорізькою атомною електростанцією та Каховською греблею – остання деталь досі не згадувалася у медійних викладах пропозиції США. Крім того, Україна отримує контроль над Кінбурнською косою та безперешкодне судноплавство Дніпром", — зазначає "ЄП".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Третій штурмовій розповіли, який логістичний хаб хочуть захопити росіяни на Харківщині

"Мирний план" передбачає постійне перемир'я та вимагає негайного початку переговорів між сторонами щодо технічної сторони перемир'я. Згідно з "планом", Україні надаються надійні гарантії безпеки, однак, які саме — не зазначається. Україна має відмовитися від прагнення вступити до НАТО, при цьому, може прагнути стати членом Євросоюзу.

Також у "плані" є економічний блок, де зазначена реалізація угоди між США та Україною щодо економічного співробітництва, повна відбудова України та отримання нею компенсації, однак джерела коштів не вказано. Крім того, у цьому розділі йдеться про санкції проти Росії, введені з 2014 року, які мають скасувати, та економічне співробітництво США і Росії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.