Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У МОЗ вирішують, які лікарні кинути на боротьбу з коронавірусом у Харкові

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
У області називають резервними дві лікарні — в Ізюмі та Балаклеї.

Харківська облдержадміністрація направила до Києва звернення міськради з проханням повернути в госпітальну базу лікарню № 18 і пологовий будинок № 2.

Відповідь від профільного міністерства чиновники планують отримати наступного тижня. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я ХОДА Максим Хаустов. Він каже, що останні два дні — 23 і 24 вересня — були найважчими за навантаженням. Тому у "ковідному" відділенні Харківської обласної лікарні довелося ставити додаткові ліжка у коридорі. Але у міських лікарнях місця ще є.

"На ранок заповненість міських лікарень 86 відсотків, обласних в межах міста — 67 відсотків, в області — 27 відсотків. Зараз всього виділено ковідних місць 3015, кисневих — 2020. реанімаційних ліжок — 212, 106 зайняті хворими. Вільних реанімаційних ліжок у 25-й лікарні — 10 з 24, у 17-й — 27 з 59, у 13 — 11 з 15", — розповів Хаустов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область ризикує перейти до "червоної" зони однією з перших

У Харкові хочуть повернути в роботу 18 лікарню і пологовий будинок. Якщо і цього не буде вистачати, можливе підключення "чорнобильської" і двох "залізничних" лікарень. Поки залишаються у резерві лікарні у Змієві та Балаклеї. Пологовий будинок ще не відкрили, вагітних розміщують у обласній лікарні на Трінклера.

"Місць повністю вистачає, ми можемо надавати медичну допомогу хворим на коронавірус. Щодо "чорнобильської": якщо буде ситуація загострюватиметься, будемо ще підключати і "чорнобильську", і "залізничну". Персонал там є з попередньої хвилі, є ліжко-місця, забезпечені киснем. МОЗ буде розглядати наступного тижня.  Очікуємо якісь результати", — вважає чиновник.

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.