Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Мін'юсті розповіли про довічно ув'язнену співробітницю з Харкова

Довічно ув'язнена, яка отримала роботу у Мін'юсті, відбуває покарання у Качанівській колонії.

Нова співробітниця Мін'юсту закінчила комп'ютерні курси, їй відправляють завдання електронною поштою. Довічно ув'язнена їх виконує і повертає.

Кандидатів на роботу в Міністерство юстиції відбирали серед тих довічно ув'язнених, які закінчили комп'ютерні курси і хотіли працювати у відомстві. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, передає "Громадське".

Висоцька розповіла, працевлаштування довічно ув'язненої людини було складним питанням.

"По-перше, всі думали, що це фейк, це неможливо або недоцільно. В Україні такого досвіду не було. Але насправді це хороша ініціатива для того, щоб привернути увагу до працевлаштування людей, які відбувають покарання", — пояснила заступниця міністра.

За її словами, жінка, яку прийняли на посаду, отримує завдання електронною поштою, виконує їх і повертає. Також Висоцька каже, що довічно ув'язнена написала заяву про нерозголошення своїх персональних даних і поки утримується від спілкування з журналістами.

"Ми розуміли, що до проєкту буде багато уваги, але ми тримаємо дистанцію", — уточнила заступниця міністра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область стала лідером за кількістю неоформлених працівників

Висоцька каже, що для довічно ув'язнених важлива професійна реалізація.

"Для них, особливо для довічно засуджених, дуже важливо залишатися корисними у цьому житті, займати свій час і реалізовуватися професійно. Тому що це катування — бути без заняття і цілей", — повідомила вона.

За словами заступниці міністра, у звичайного ринкового роботодавця немає обмежень, як у держоргану, тому є можливість працевлаштувати більшу кількість людей. Висоцька додала, Мін'юст не може працевлаштувати всіх, але може показати приклад, щоб інші працевлаштовували ув'язнених.

"Це хороший проєкт, і, можливо, знайдуться сміливі роботодавці, які до нас прийдуть. А наше завдання вже сконтаткувати засудженого з ними", — розповіла вона.

Висоцька підкреслила, цей проєкт може бути корисний не тільки довічно ув'язненим, а й тим, хто відбуває конкретний термін.

"Їх [засуджених — ред.] потрібно вчити працювати, якщо вони не вміли до цього. Адже засуджені на термін завтра будуть з нами у громадському транспорті, будуть сусідами, ходити тими ж вулицями, що й ми", — пояснила заступниця міністра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять харківських виправних колоній потрапили до Топ-10 в'язниць України

Нагадаємо, наприкінці серпня міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що взяв на роботу довічно ув'язнену жінку. Пізніше стало відомо, що вона відбуває покарання у "Качанівській виправній колонії (№54)".

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.