Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У мерії розкритикували харківських волонтерів за допомогу хворим на коронавірус

Імен чиновниця не називала.

Віце-мер вважає, що волонтери не проводять розслідування і намагаються влаштувати до лікарні навіть тих, кому не потрібна госпіталізація.

На IV сесії Харківської міськради заступниця міського голови з гуманітарних питань Світлана Горбунова-Рубан звинуватила медичних волонтерів. Її головна претензія — втручання в роботу медичної системи і навіть лобіювання власних інтересів. Віце-мер не згадала випадків, коли завдяки волонтерам вдалося покласти до лікарні хворих на коронавірус з низькою сатурацією.

"Система не працює. З кількох причин. Якщо телефонують мені або Сороколату (директор департаменту охорони здоров'я міськради — ред.), ми перш ніж почати пошук місця, телефонуємо людині, задаємо їй питання, щоб з'ясувати стан пацієнта. Знімаємо часто питання госпіталізації, тому що є панічні моменти. Після цього розслідування знімаємо багато звернень і віддаємо під контроль сімейного лікаря та поліклініки. Волонтер цього не робить. Для нього важливо знайти місце і потім про це десь написати. Вони ламають систему, не роблячи того, що треба робити", — сказала Горбунова-Рубан.

Віце-мер не називала ніяких імен, але в Харкові небагато людей, які займаються медичною допомогою на волонтерських засадах. Не були озвучені і конкретні історії, коли волонтери хотіли госпіталізувати умовно стабільного хворого на COVID-19.

Наприклад, трохи більше тижня тому, пенсіонер з Харкова Володимир Васильченко тільки за допомогою волонтерів зміг госпіталізувати свою дружину, у якої сатурація впала до 30.

"Швидку" викликали двічі, але везти до лікарні жінку відмовлялися — не було вільних місць. Про це повідомляли журналісти "Суспільне. Харків". Не зміг допомогти з госпіталізацією ні сімейний лікар, ні місцевий депутат, до яких звертався пенсіонер. Тільки після допомоги волонтера жінку взяли до COVID-відділення обласної клінічної лікарні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.