Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У лісах Харківської області щодня знаходять окупантів

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Загарбники поповнюють обмінний фонд.

У Харківській області розшукують окупантів та колаборантів.

Українські військові та поліцейські майже щодня виявляють у лісах Харківської області російських окупантів. Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ України.

"Також ледве не щодня виявляють російських військових, які загубилися у місцевих лісах. Через голод вони виходять до населених пунктів, де їх затримують військові та поліцейські. І дотримуючись вимог Женевських конвенцій, поповнюють обмінний фонд", — сказала речниця Міністерства внутрішніх справ України Олена Матвєєва.

Поліція продовжує роботу з виявлення колаборантів. За добу на блокпостах можуть затримати до 40 потенційних колаборантів. Цих людей передають співробітникам Служби безпеки України. Як розповів перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін, є випадки, коли місцеві колаборанти піддавали тортурам своїх же односельців.

"Ми маємо досить розгорнуту інформацію про тих, хто співпрацював з ворогом, вчиняв злочини стосовно своїх же співвітчизників. Ми стикнулися декілька разів просто з кричущими випадками — коли люди фактично піддавали тортурам, у тому числі побиттям, електричному струму своїх же односельчан, співпрацюючи з ворогом", — сказав Єнін.

Також поліцейським відомі списки людей, які виконували організаційно-розпорядчі функції у так званих окупаційних адміністраціях багатьох українських міст. 

"Кожен злочин буде розслідувано, і винних притягнуто до відповідальності. Навіть ті зрадники, які втекли разом з окупантами, ми знаходимо можливості їх затримання та передачі до правосуддя", — зазначив Єнін.

Як писав KHARKIV Today, успішний контрнаступ Збройних сил України на Харківщині змусив російських окупантів масово здаватися в полон

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.