Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

25 березня, 2021 - 17:44

У клубі не буде танців. Чому в Харкові не відбувся концерт Жадана?

Фото: ХХ
Поліція зірвала концерт рок-групи "Жадан і собаки".

Довгоочікуваний концерт групи "Жадан і собаки" в арт-клубі "Корова" раптово зірвався. До клубу нагрянули поліцейські в штатському, які саме згадали, що Харків знаходиться в "помаранчевій" карантинній зоні.

У середу ввечері в підвалі арт-клубу на вулиці Ярослава Мудрого зібралося чимало народу. За столиками — по четверо, як годиться в карантинній зоні, на танцполі — пліч-о-пліч. Через півтори години очікування концерт все ще не починався. Потім на сцену вийшов Сергій Жадан і оголосив: до клубу прийшли поліцейські, тому пісень не буде. 

Можна було попередити заздалегідь

Артист розповів шанувальникам, що в той час, поки вони чекали, адміністрація клубу вела переговори з представниками МВС, але ні про що з ними не домовилася. Він подякував глядачам за те, що прийшли, і пояснив, що концерт відміняється, тому що на першій же пісні його перервуть поліцейські в штатському, а організаторів оштрафують. Потім Жадан сказав все, що думає про культурну політику держави.

"Ця влада не дає нам працювати! Ця влада не дає нам жити! Вони цілий рік поставили сферу культури в цю позицію і не дають нічого робити. Вони на нас відіграються! Те, що працюють їхні бізнеси, їх не хвилює. Те, що прос ... али вакцинацію, їх не хвилює!", — емоційно заявив артист. Обережно, відео містить ненормативну лексику.

Концерт, за словами Сергія Жадана, був анонсований заздалегідь, і поліцейські могли б не влаштовувати облави, а попередити організаторів, щоб ті, в свою чергу, попередили глядачів.

"Якщо їм щось не подобалося, щось ми робили їм незрозуміле, можна було заздалегідь попередити і ми б пішли назустріч, в наші плани не входило порушувати закон", — розповів артист KHARKIV Today.

Група перенесла концерт на квітень. Музиканти сподіваються, що карантин тоді вже закінчиться.

"Концертів немає вже рік"

Наступного дня поліцейські пояснили, чому не дозволили артистам виступити. За інформацією пресслужби Нацполіціі в Харківській області, організатори порушили карантинні обмеження.

"З огляду на те, що Харків за епідеміологічним станом щодо поширення коронавірусу опинився в "помаранчевій" зоні, поліція провела превентивну роботу з власником закладу, де мав відбутися захід з великою кількістю людей", — роз'яснили в пресслужбі відомства.

концерт
У фан-зоні клубу "Корова"

У "помаранчевій" зоні не заборонено проводити концерти, але вимоги до їх організації суворі. Глядацький зал може бути заповнений лише наполовину, а на одну людину відведено не менше чотирьох квадратних метрів площі. В арт-кафе залу немає, глядачі дивляться концерт, сидячи за столиками. А ось перебування у фан-зоні ніяк не регламентується.

Концерти проходять не тільки в "Корові", але і в інших клубах і пабах міста. Вхід на них, як правило, безкоштовний. Карантинні вимоги не дозволяють привозити гастролерів або запрошувати відомих музикантів: концерт з заповненим на 50% залом збитковий.

"Зараз у нас такі концерти і вечірки, як  до карантину, не проводяться. Є обмежена кількість людей, яких ми можемо прийняти. Нас контролюють і представники поліції, і представники Держспоживслужби. У нас співають артисти, але це не концерти, які були раніше з великою кількістю людей, платним входом, танцполом. Музиканти грають на сцені, за столиками сидять не більше чотирьох чоловік — ось, в принципі, і все", — розповіла KHARKIV Today директорка ресторану  "Пробка" Олександра Рудь.

За її словами, перші комерційні концерти в "Пробці" обережно планують на кінець травня.

Автор: Олена Павленко

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.