Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У ХНУ ім. Каразіна проходить другий тур виборів: коли оголосять переможця

Фото: Сергей Козлов: KHARKIV Today.
У виборців є можливість проголосувати за Ігоря Гірку, Тетяну Кагановську або не підтримати жодного з кандидатів.

Через тиждень після першого туру в Харківському національному університеті ім. Каразіна проходить другий тур виборів. Поки явка трохи менша, ніж 26 травня.

О 09:00 2 червня у виші відкрили виборчі дільниці. Викладачі, співробітники університету, студенти та вчені повинні обрати ректора з двох кандидатів: директора навчально-наукового інституту "Фізико-технічний факультет" Ігоря Гірки і декана юридичного факультету Тетяни Кагановської.

Близько 10:00 на виборчій дільниці №1, розташованій в актовому залі головного корпусу ХНУ ім. Каразіна, небагатолюдно. Виборці підходять до членів комісії, показують документи, отримують бюлетені і йдуть голосувати до кабінки, потім кидають бюлетені в урну.

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

Загалом, голосували викладачі, студентів у рази менше, оскільки серед них обрали представників — вибірників. Одним з них став третьокурсник факультету математики та інформатики Олексій Олефіренко.

"У нас, здається, чоловік  200 на факультеті. Виборців десять, тобто, одна людина за двадцять. Все пройшло без пригод, швидко, без черг. Ручку дали. Минулого разу документи довго розглядали, цього разу пам'ятають", — розповів студент.

Швидкість процесу голосування відзначають всі виборці. За словами викладачки китайської мови на факультеті іноземних мов Дани Турчанінової, на виборчій дільниці вона провела зовсім небагато часу.

"Черг немає. Прийшли, дали паспорт, забрали бюлетені, проголосували — дві хвилини", — пояснила викладачка.

Серед тих, хто проголосував одним з перших, — виконувач обов'язків ректора ХНУ ім. Каразіна Віль Бакіров. Він очолював виш протягом 22 років. Виборча кампанія його неприємно вразила.

"Я вітаю змагання ідей, я вітаю змагання поглядів, я вітаю змагання особистих якостей. Але я категорично проти бруду, проти якихось таких смердючих коментів, проти постів, які нижче всякого рівня. Коли читаєш у Телеграм, коменти у Facebook, це все просто вражає, як можна низько опуститися, незрозуміло чому. Я за інтелігентність, я за цивілізованість, я за культуру", — сказав Віль Бакіров.

Явка на виборчі дільниці у другому турі трохи нижча, ніж у першому. Але у виборців ще є час, щоб проголосувати. Виборчі дільниці працюють до 15:00.

"Є таке враження, що може бути трохи нижча явка. Але це залежить виключно від викладачів, співробітників, студентів, науковців, які розуміють, що вони обирають ректора. І сьогодні, власне, другий тур, який все і визначить", — повідомив секретар оргкомітету з проведення виборів Максим Фоломєєв.

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

Секретар оргкомітету з проведення виборів уточнив, другий тур простіший, тому що переможець повинен набрати трохи більше половини голосів тих, хто прийшов на виборчі дільниці, а не всіх виборців.

"Процедурно методичні рекомендації передбачають таку норму, що у першому турі необхідно було набрати 50% + 1 голос від загальної кількості виборців (їх 2490). Це досить складно. Зараз другий тур передбачає, що від кількості тих, хто прийшов голосувати, — один з кандидатів повинен набрати 50% + 1 голос. І тоді вибори будуть визнані такими, що відбулися, з переможцем. Результати, як і минулого разу, будуть десь ввечері, якщо все буде у штатному порядку", — розповів Максим Фоломєєв.

Нагадаємо, перед другим туром Ігор Гірка запропонував Тетяні Кагановській зустрітися на дебатах, вона погодилася, але направила опонента до оргкомітету. Останній відмовив, пославшись на брак часу для організації дебатів.

Як писав KHARKIV Today, перший тур виборів у ХНУ ім. Каразіна відбувся 26 травня. На виборчих дільницях проголосував 2141 виборець. Жоден з кандидатів не набрав більше 50% голосів виборців, тому вирішили проводити другий тур. До нього вийшли двоє кандидатів з найбільшою кількістю голосів — Тетяна Кагановська (991 голос) і Ігор Гірка (710 голосів).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.