Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові затримали науковців, які працювали на російську енергетику

Фото: СБУ
На замовлення "Росатому" вчені розробляли документацію для модернізації атомних станцій РФ.

Співробітники Служби безпеки України затримали у Харкові інженерів-проєктувальників, які за гроші допомагали росіянам під'єднати Запорізьку атомну електростанцію до "Росатома".

Це шість колишніх співробітників проєктних інститутів України, зокрема керівник проєктної організації у Харкові. Він почав спілкуватися з представниками "Росатому" через родича, яким є власником російської компанії, що виконує підряди "Росатома". Чоловік зв'язувався із росіянами у месенджері та через електронну пошту. До роботи залучив п'ятьох місцевих науковців, які займалися атомною енергетикою.

"У результаті багатоетапної спецоперації у Харкові затримано шістьох колишніх посадовців проектних інститутів України, які працювали на підсанкційний російський "росатом". На замовлення корпорації з рф вони розробляли науково-дослідну та проектну документацію для модернізації російських атомних станцій. Насамперед мова йде про Курську, Ростовську, Нововоронезьку та Балаковську АЕС", — розповіли в СБУ.

Представники "Росатома" хотіли задіяти харківських учених для проведення високотехнологічних робіт на тимчасово окупованій території на півдні України.

"Там фігуранти мали допомогти окупантам повністю інтегрувати Запорізьку атомну електростанцію до енергетичної системи рф. Однак Служба безпеки завчасно викрила ворожих пособників, "покроково" задокументувала їхні злочинні дії і затримала на етапі підготовки проектної документації для агресора. Тим самим українська спецслужба зірвала спроби "росатома" отримати доступ до стратегічно важливих українських технологій", — зазначили в СБУ.

Науковці отримували гроші від росіян у криптовалюті. Вони отримували кошти на криптогаманці підставних людей, ті їх знімали та передавали проєктантам.

Слідчі оголосили шістьом затриманим підозру за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 12 років ув'язнення.

Як писав KHARKIV Today, СБУ затримала брата і сестру, які планували підірвати ешелон з військовою технікою на Харківщині. Родину завербував співробітник російського ГУРу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.