Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові вимагають демонтувати дошки радянським генералам

Фото: "Деколонізація. Україна"
Попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну, у Харкові досі не демонтовані меморіальні дошки на честь російських та радянських військових.

Меморіальні дошки радянським військовим замалювали.

Активісти вимагають від Харківської міської ради демонтувати у Харкові меморіальну дошку російському й радянському військовому, генерал-лейтенанту інженерних військ Дмитру Карбишеву та радянському воєначальнику, маршалу артилерії Юрію Бажанову. Про це повідомили у Telegram-каналі "Деколонізація. Україна".

"Дошка Карбишеву на однойменній вулиці у Харкові має бути демонтована, згідно з законом про декомунізацію. Чекаємо на реакцію міської влади, — зазначили активісти. — Також у Харкові треба демонтувати меморіальну дошку радянському маршалу Бажанову".

Зазначимо, "Деколонізація. Україна" опублікувала фото двох меморіальних дощок. На дошці Карбишеву синьою фарбою замальовано прізвище радянського військового. Нижче на білій колоні червоним кольором написано: "Просимо демонтувати орка"

Нагадаємо, у 2021 році громадська організація "Світанок" зверталася до Харківської міськради щодо демонтажу дошки Карбишеву по вулиці Гімназійна набережна, 1, розташованій на будівлі Харківського музичного училища. На дошці зазначено, що "у будинку у 1920 – 1923 pp. жив та працював радянський військовий діяч, герой Радянського Союзу, генерал-лейтенант інженерних військ Карбишев Дмитро Михайлович". Крім того, у цьому ж зверненні активісти просили декомунізувати провулок Карбишева.

дек
Фото: "Деколонізація. Україна"

Анотаційна дошка Бажанову знаходиться на будинку №1 по вулиці Бажанова. На ній написано російською: "Улица названа именем советского военноначальника, маршала артиллерии Юрия Павловича Бажанова". Активісти замалювали її у синій та жовтий кольори.

дем
Фото: "Деколонізація. Україна"

Крім того, у "Деколонізації. Україна" повідомили, що 16 березня у Харкові розпочали демонтувати радянський герб по вулиці Державінській, 38.

дек
Фото: "Деколонізація. Україна"

Як писав KHARKIV Today, на будинку культури "ХЕМЗ" біля станції метро "Захисників України" в Харкові демонтували три меморіальні дошки з серпами та молотами.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.