Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові встановили газовий генератор на випадок блекауту

Фото: КП "ХТМ"
Ще у чотирьох котельнях роботи з монтажу газових генераторів тривають.

У разі блекауту завдяки газовому генератору тепло та гарячу воду зможуть подавати у вісім будинків, школу та лікарню.

Співробітники комунального підприємства "Харківські теплові мережі" завершили встановлення першого з п'яти газових генераторів. Їх надали Харкову за програмою "Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ", який реалізує Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії. Про це повідомили на офіційній сторінці КП "Харківські теплові мережі".

Такий газовий генератор має електричну потужність 71 кіловат і теплову потужність — 116 кіловатів. Наразі один генератор повністю змонтували й завершили на ньому пусконалагоджувальні роботи. Запустили генератор без зовнішнього електроживлення. Відтепер у разі знеструмлення котельня зможе працювати й забезпечувати теплом і гарячою водою будівлі.

"Завдяки міні-ТЕЦ, яка відтепер є частиною котельні, джерело теплопостачання зможе безперебійно, навіть за умови повного блекауту, забезпечувати теплом та гарячою водою 8 житлових будинків, школу та дитячу лікарню", — розповіли у "Харківських тепломережах".

До цього котельня вже витримала вісім блекаутів. Вона працювала на дизельному генераторі, однак, як пояснили у "ХТМ", генератор викидував побічне тепло в атмосферу. Газовий генератор тепло віддає у саму систему теплопостачання. Він є вигіднішим та більш екологічним за дизельний.

"Газова міні-ТЕЦ вироблені під час охолодження двигуна 116 кіловатів тепла віддає в систему теплопостачання. Крім того, газ все-таки дешевший за дизельне паливо, екологічно безпечніший і він вже є в системі. Його не потрібно спеціально підвозити на об'єкт", — пояснили у "Харківських тепломережах".

Зараз співробітники "ХТМ" проводять проєктно-монтажні роботи газових генераторів в інших чотирьох котельнях. Вони знаходяться у різних районах Харкова. Їх планують повністю ввести в роботу до початку нового опалювального сезону.

Як писав KHARKIV Today, комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" отримало газові генератори за проєктом "Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ" 1 березня. Тоді у Харків привезли три генератори, ще два були в дорозі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.