Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові світлофори почнуть рекомендувати водієві швидкість

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Установку динамічних знаків заплановано на 2022 рік.

Динамічні дорожні знаки стоятимуть поряд з кожним світлофором, за їх допомогою хочуть досягти керованості потоком автомобілів і зменшення кількості аварій.

На дорогах у Харкові встановлять динамічні дорожні знаки, які рекомендуватимуть водієві вибрати необхідну для руху швидкість, щоб пройти відстань до наступного зеленого сигналу світлофора. Про це повідомив директор комунального підприємства "Міськелектротранссервіс" Владислав Васенко.

"Для того, щоб навчити людей їздити правильно, цього року ми плануємо встановити нові знаки — динамічні знаки, які б на кожному світлофорі рекомендували водієві ту швидкість, з якою він має рухатися, щоб потрапити на наступне зелене світло. Тим самим ми намагатимемося впорядкувати рух. Динамічні — це знаки, які будуть пов'язані з контролером світлофора, і будуть отримувати інформацію, з якою швидкістю потік повинен рухатися. Швидкість буде динамічна залежно від часу доби, щільності потоку. Це те, що ми плануємо, щоб досягти керованості потоком", — пояснив Васенко.

Як зазначив Васенко, 80% аварій у Харкові трапляються через грубе порушення правил дорожнього руху. Диспетчерський центр моніторингу та управління засобами організації дорожнього руху КП "Міськелектротранссервіс" сьогодні займається фіксацією таких порушень за допомогою камер. У планах оновлення понад 160 світлофорних об'єктів у Харкові та встановлення роздільників на основних трасах, що допоможе зробити потік автомобілів більш керованим.

"У нас з'являлися нові камери, нові напрямки. У 2020 році ми були єдиним в Україні центром, сертифіковані. Подальший розвиток центру ми пов'язуємо з участю у Європейському проєкті підвищення безпеки дорожнього руху, в результаті якого ми плануємо повністю побудувати заново 29 нових світлофорних об'єктів і провести реконструкцію 130 світлофорних об'єктів. А також у нас повинні з'явитися так звані засоби пасивної безпеки. Це роздільники на таких магістралях як Шевченка, Клочківська. Будуть взяті під контроль понад 160 світлофорних об'єктів.  Все це задля  того, щоб потік був більш керованим у місті", — сказав Васенко.

Як писав KHARKIV Today, у диспетчерському центрі моніторингу та управління засобами організації дорожнього руху комунального підприємства "Міськелектротранссервіс" (вулиця Молодої Гвардії, 1, район метро "Метробудівників") створять інтелектуальну систему управління дорожнім рухом, яка допоможе зменшити кількість аварій на дорогах у Харкові. Систему почнуть запроваджувати у центрі міста, роботи можуть розпочатися наступного року. На повне запровадження системи знадобиться три роки.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.