Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові шукатимуть "нелегальні" ялинки

Екоінспектори вирушають у рейди.

У Харківській області розпочалася акція "Новорічна ялинка 2023".

Щороку співробітники Державної екологічної інспекції шукають правопорушників у місцях продажу ялинок. Напередодні новорічних свят в Україні незаконно вирубають молоді саджанці сосен та ялин, а також зрізають верхівки дерев. Екоінспектори проводять рейди для контролю за перевезенням, заготівлею та продажем хвойних дерев. Продавці ялинок повинні мати документи, що законність порубки дерева. 

"Заходи з виявлення правопорушників проводитимуться в місцях продажу новорічних дерев. Підприємці, які здійснюють транспортування і продаж такої продукції повинні мати при собі накладну з лісництва, товаротранспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинен бути електронний чіп зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили", — пояснили у Держекоінспекції у Харківській області.

У Держекоінспекції нагадали, що за незаконну вирубку, пошкодження, перевезення та зберігання незаконно зрубаних дерев (ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення) передбачений штраф від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 — 1700 гривень), для посадових осіб він складає від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 — 5100 гривень).

Окрім цього, за порушення порядку придбання та збуту об'єктів рослинного світу (ст. 88-1 КУпАП) каратимуть штрафом від 510 до 1700 гривень, також можуть конфіскувати дерево.

"Отже, не лише продавець, а й покупець нелегальної новорічної ялинки ризикують постати перед судом і отримати штраф. Для того, щоб купити ялинку і не стати порушником, варто пам'ятати, що кожне дерево обов'язково має бути промарковане. Інспекція закликає кожного з відповідальністю ставитись до збереження лісових ресурсів та не ставати співучасниками злочинів проти довкілля!", — звернулися у Держекоінспеції.

Як писав KHARKIV Today, 17 листопада у Харкові встановили новорічну ялинку. Вона знаходиться на станції метро "Університет". Завершили прикрашати головну ялинку 22 листопада.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.