Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові реорганізують оркестр, кінотеатр і бібліотеку

Фото: МАСО "Слобожанський"
Питання винесуть на сесію Харківської облради.

Колективи об'єднають із колегами, у яких є власні приміщення.

На сесії Харківської обласної ради розглянуть питання щодо реорганізації молодіжного академічного симфонічного оркестру "Слобожанський", кінотеатру "Боммер" та Харківської обласної бібліотеки для юнацтва. Про це стало відомо з відповідних проєктів рішень, опублікованих на сайті Харківської облради.

Ініціатором реорганізації став департамент культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації. У департаменті пояснили, що реорганізація оркестру, кінотеатру та бібліотеки потрібна для оптимізації мережі комунальних закладів культури області.

У пояснювальній записці до проєкту рішення щодо реорганізації оркестру "Слобожанський" сказано, що у комунального підприємства "Молодіжний академічний симфонічний оркестр "Слобожанський" немає на балансі приміщення, тому оркестр не може повноцінно працювати — проводити концерти, репетиції та зберігати належним чином музичні інструменти й матеріальні цінності.

При цьому, в іншого комунального підприємства, Харківської обласної філармонії, є відреставрована будівля — пам'ятка архітектури по вулиці Римарської, 21 у Харкові, яка може використовуватися для здійснення статутної діяльності. Тому депутатам пропонують об'єднати філармонію та оркестр. Також зазначається, що процедура реорганізації не погіршить умови праці підрозділів у складі майбутнього підприємства.

"Вважаємо за доцільне розглянути питання об'єднання двох концертних підприємств в єдине комунальне підприємство, що надасть можливостей вирішити проблеми відсутності приміщення на балансі Харківського обласного комунального підприємства "Молодіжний академічний симфонічний оркестр "Слобожанський" для здійснення основної концертної діяльності, заощадить кошти на утримання, оптимізує адміністративно-господарську діяльність (єдина бухгалтерія, скорочення керівних та технічних посад тощо), створить необхідні умови для подальшого творчого розвитку талановитої молоді, розширить коло глядацької аудиторії комунального підприємства "Харківська обласна філармонія", — зазначено у пояснювальній записці.

Комунальне підприємство "Кінотеатр "Боммер" хочуть приєднати до комунального закладу "Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр" та перейменувати на КЗ "Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр — кінотеатр "Боммер".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові об'єднали поліклініки та диспансери

У пояснювальній записці до цього проєкту рішення зазначено, що кінотеатр "Боммер" показує некомерційне інтелектуальне кіно, з жовтня 2021 року не працює. Будівлю кінозалу потрібно ремонтувати, у самому кінозалі — встановити сучасне обладнання. Кінотеатр частково здає в оренду приміщення спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

На балансі обласного організаційно-методичного театрально-концертного центру є об'єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області загальною площею 3868,3 квадратного метра. Серед таких об'єктів є глядацька зала ("Мала сцена") по вулиці Сумській, 25 у Харкові.

Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр надає платні послуги — організовує показ вистав та концертів на "Малій сцені". 

"Вважаємо за доцільне розглянути питання об'єднання функцій зазначених вище підприємства та закладу і створення на базі комунального закладу "Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр" з його подальшим перейменуванням на комунальний заклад Харківської обласної ради "Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр — кінотеатр "Боммер" центру з питань кіно, театрально-концертної діяльності, який відповідав би умовам сучасності. Це дало б можливість підвищити рівень кіномистецтва в Харківській області, покращити надання культурного продукту населенню та наповнити бюджет області додатковими коштами", — пояснив директор департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації Едуард Павленко.

Харківську обласну бібліотеку для юнацтва також хочуть реорганізувати через відсутність приміщення. За основною діяльністю вона дублює завдання іншого комунального закладу — Харківської обласної бібліотеки для дітей (вулиця Алчевських, 43). Приміщення останньої є спільною власністю тергромад сіл, селищ і міст Харківщини. Тому їх хочуть об'єднати та утворити єдину обласну бібліотеку для дітей та юнацтва.

"Ураховуючи сучасні тенденції та схожість статутних завдань, об'єднання обласних бібліотечних закладів надасть можливостей вирішити проблеми відсутності приміщення на балансі обласного комунального закладу "Харківська обласна бібліотека для юнацтва" для здійснення основної діяльності, заощадить кошти на утримання, оптимізує адміністративно-господарську діяльність (єдина бухгалтерія, скорочення керівних та технічних посад тощо), створити єдиний інформаційно-бібліотечний простір та обмінний бібліотечний фонд, спрямований на роботу та обслуговування дітей та юнацтва, і не призведе до зменшення, погіршення якості або доступності надання населенню культурних послуг", — сказано у пояснювальній записці до проєкту рішення.

Бібліотечний фонд Харківської обласної бібліотеки для юнацтва складає 100 560 примірників. Його, а також майно бібліотеки розмістять у разі ухвалення рішення про реорганізацію в приміщення Харківської обласної бібліотеки для дітей.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.