Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові помер в'язень чотирьох концтаборів

Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today.
Ігор Малицький помер у ніч проти 23 листопада.

Ігор Малицький помер у віці 96 років.

У ніч проти 23 листопада помер колишній в'язень концентраційних таборів у Німеччині Ігор Малицький. Про це повідомили у Харківській міській раді.

Про смерть Ігоря Малицького також повідомила його родина.

"Сьогодні пішов із життя наш улюблений дідусь, легендарний патріот і найкращий українець — Малицький Ігор Федорович. Дивись там за нами, наш МІФ №188005", — написала внучка Ігоря Малицького на сторінці Малицького у Facebook.

Зазначимо, наприкінці жовтня Ігор Малицький писав у своєму Facebook про те, що хворіє.

"Оце лежу хворий під покривалом і зверху ще накритий курткою, а сам у панчохах і у спортивній куртці з капюшоном і згадую той неопалюваний барак у концтаборі Маутхаузен, де мокрі голодні лягали спати на матраці з порохом від соломи і драною тонкою ганчіркою. Спали по двоє на одній нарі і гріли і сушили один одного. Але тоді нам було одному 18, а другому 21, а тепер мені скоро буде 97, і я дуже мерзну. Що то за судьба — у юності морозили нацисти, а в старості свої пройдохи", — розповідав Малицький.

Нагадаємо, Ігор Малицький народився 12 лютого 1925 року у Харкові. 1943 року його захопили німецькі окупанти для відправлення до Німеччини, Малицький утік до Чехословаччини, проте там був заарештований і відправлений до в'язниці.

Ігор Малицький пройшов чотири концентраційні табори. З 1945 служив у артилерії Червоної армії (Австрія, потім Німеччина).

Ігор Малицький — почесний громадянин міста Харкова, професор, кандидат технічних наук, голова Харківської обласної ради борців антифашистського опору, колишніх в'язнів фашистських концтаборів, ветеран праці, відмінник освіти України, кавалер ордена "За заслуги" ІІ ступеня, науковець у галузі технології та складальних процесів у машинобудуванні, був найстарішим викладачем Української інженерно-педагогічної академії.

Про час прощання з Ігорем Малицьким сім'я обіцяє повідомити пізніше.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.