Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові починають шукати "нелегальні" ялинки

Жителів Харківської області просять дотримуватись природоохоронного законодавства під час купівлі ялинок.

За куплену без документів ялинку передбачено штраф до 1700 гривень.

У Харківській області стартувала операція "Новорічна ялинка". До операції залучено співробітників лісової охорони, поліцейських та громадських інспекторів з охорони навколишнього середовища. Операцію проводять щорічно у передноворічний період для посилення контролю за охороною лісів від незаконних вирубок. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції у Харківській області.

"Держекоінспекція в області попередила керівників лісогосподарських підприємств, лісокористувачів, ринків, інших торгових майданчиків, власників хвойних розсадників, організаторів проведення ярмарків про безумовне дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень", — пояснили у повідомленні.

Зазначимо, за незаконне вирубування, пошкодження дерев, чагарників, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев, знищення лісових культур передбачено штраф від 510 до 1020 гривень для мешканців та від 2550 до 5100 гривень для посадових осіб.

До того ж, ч. 1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні порушення передбачає штраф за порушення порядку придбання або збуту новорічних ялинок без документів, що підтверджують законність їх придбання, у розмірі від 510 до 1700 гривень із конфіскацією ялинок.

Як писав KHARKIV Today, цього року на Харківщині заготовлять майже 20 000 новорічних ялинок та дві тонни гілок. Рішення про заготівлю ухвалили 19 листопада на засіданні постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села Харківської облради.

Вовчанський лісгосп планує реалізувати 2000 ялинок, Ізюмський лісгосп — 4000 ялинок, Жовтневий лісгосп — 10 300 ялинок, Чугуєво-Бабчанський лісгосп — 3000 ялинок.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.