Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові оштрафували кіоск з отруйною рибою

Фото: головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області
Перевірка показали, що риба була невідомого походження та зберігалася з порушеннями.

Чоловік, який їв вʼялених карасів і захворів на ботулізм, одужав. 

Спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області  провели позапланову перевірку торгівельного кіоску, де продавали рибу. На прилавках знайшли в’ялену непатрану рибу невідомого походження, яка зберігалася з порушенням вимог чинного законодавства.

"За результатами лабораторних досліджень відібрані зразки риби не відповідали нормативним вимогам за мікробіологічними показниками. Непридатна для використання партія утилізована", — повідомили у головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області. 

Фізичній особі-підприємцю перевіряльники видали припис про усунення порушень вимог законодавства щодо харчових продуктів та винесли рішення про тимчасове припинення обігу харчових продуктів, а також наклали штраф на суму 39 000 гривень.

Матеріали передали правоохоронцям. Інформацію про випадок підозри на ботулізм внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 325 Кримінального Кодексу України (порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням).

"Постраждалий одужав, виписаний зі стаціонару. Проведення заходів з епідрозслідування випадку ботулізму завершене" — додали у головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області. 

Перший випадок захворювання на ботулізм на Харківщині зареєстрували у липні в обласному центрі. Постраждалого госпіталізували до інфекційної лікарні. Хворий повʼязував погіршення стану здоров’я із вживанням в’яленої риби, придбаної в кіоску на торговельному майданчику в Холодногірському районі міста.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.