Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

15 червня, 2021 - 11:03

У Харкові обіцяють знизити ставки на оренду землі

У міськраді обіцяють, що в рік підприємці будуть економити на оренді землі сотні тисяч гривень.

У Харкові встановлять орендну плату за землю для обслуговування адміністративних або офісних будівель у розмірі 6% (зараз 8%), для об'єктів громадського харчування, парковок і складів — 5%. Орендна плата буде пропорційно залежати від розміру земельної ділянки. Про це повідомили у Харківській міській раді.

"Це значні цифри, які за підсумками року будуть виражатися для підприємців у сотнях тисяч гривень економії", — зазначив директор департаменту територіального контролю та земельних відносин Харківської міськради Олексій Калина.

Крім того, у міськраді повідомили, що підприємці будуть плавно переходити до нових ставок за землю. Це пов'язано з тим, що з 1 січня 2020 року змінилася нормативно-грошова оцінка одного квадратного метра землі. Деякі землекористувачі, які уклали договори раніше, повинні платити по-новому, проте поки цього не роблять. Вони будуть платити за коефіцієнтом адаптації протягом п'яти років.

"Для плавного переходу до нових ставок місто пропонує їм розрахунок по так званому коефіцієнту адаптації протягом п'яти років. Це допоможе землекористувачу зберегти бізнес, і одночасно не постраждає міський бюджет", — пояснили у міськраді.

Зміни приймуть до 1 липня, чинності вони наберуть з 1 січня 2022 року.

Як писав KHARKIV Today, на сесії Харківської міськради виділять 52 мільйони гривень на підтримку підприємців, бізнес яких постраждав під час карантину.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.