Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові не будуть встановлювати ялинку на площі

Фото: KHARKIV Today.
Харків прийняв рішення слідом за Дніпром та Києвом.

У Харкові не буде ялинки на площі Свободи.

Таке рішення озвучили у пресслужбі Харківської міської ради 15 листопада.

Напередодні про рішення не ставити ялинку прийняв мер Дніпра Борис Філатов. Раніше він оголосив опитування, у якому мешканці міста могли проголосувати "за" чи "проти" новорічного дерева.

"Не буде вам ялинки, заспокойтесь уже. Дослухаємось думки агресивно-активнної частини міста. Нехай сидять у темноті та депресії і радіють, що перекричали інших містян, включаючи мера з депутатами", — написав Філатов у соцмережах.

У Дніпрі участь в опитуванні взяли більше 60 000 містян, більшість, 52%, проголосували "проти" ялинки. А дітей жалко, сказав мер Дніпра.  

У Харкові в опитуванні Телеграм-каналу "1654" взяли участь близько 25 000 людей, абсолютна більшість обрала пункт "краще ці гроші витратити на відновлення міста". "За" ялинку проголосували усього 12% респондентів.

У той же час у Києві вже думають над дизайном головної ялинки України. Президент Folk Ukraine Ігор Добруцький, який займався організацією новорічного свята на Софійській площі минулого року, розказав про проєкт ялинки 2023.

“Зараз вивчаються всі можливості по встановленню головної ялинки. Обговорюються різні варіанти. Мер підтвердив, що ялинку буде встановлено. Ми працюємо, шукаємо партнерів і спонсорів, готуємось. Ескіз ялинки вже розроблено. Можу сказати, що цього разу ялинка буде не про новорічне диво. Цього року зовсім інша історія”, — розказав сайту Realist.Online президент Folk Ukraine Ігор Добруцький, організатор новорічного свята на Софійській площі.

Розроблено декілька варіантів ескізів, якою може бути головна новорічна ялинка 2022-2023. Один із них — ялинка, прикрашена іграшками в кольорах національного прапора, а також квітами і свічками. На маківці замість різдвяної зірки — тризуб.

Як раніше писав KHARKIV Today, мер міста Первомайський проводить опитування про новорічну ялинку. Микола Бакшеев розмістив опитування у своєму Telegram-каналі. Він посилається на досвід Києва, де місцеві жителі проголосували за петицію  із закликом відмовитися від встановлення головної ялинки України на свята.

"А що ви думаєте з цього приводу. Чи варто встановлювати ялинку під час війни у нашому місті?", — питає Бакшеєв у первомайців.

Більшість, 52%, дали відповідь, що "не можуть поєднати в собі розваги на тлі війни".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.