Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові на зупинках почали продавати квитки на транспорт. Вони діють годину

Фото: KHARKIV Today
Після покупки квитків дають здачу.

Разові квитки для проїзду можна купити тільки у деяких терміналах і діють вони годину. Це нововведення —  для пасажирів дев'яти комунальних маршрутів, на яких курсують новенькі турецькі автобуси.

15 вересня у Харкові почали продавати одноразові квитки для проїзду в автобусах. Поки опція покупки доступна тільки у декількох терміналах у центрі міста, на шляху проходження автобусів. Кореспондент KHARKIV Today відправився випробувати нововведення — купити разовий квиток у терміналі E-ticket і проїхати по ньому у комунальному автобусі.

Такі термінали розташовані на зупинках громадського транспорту. Раніше там можна було тільки купити і поповнити E-ticket, тепер є можливість купити і разовий квиток. Поки нова послуга доступна не у всіх терміналах. Наприклад, на зупинці біля виходу з метро "Університет"  разові квитки не продають. Купити його вдалося у терміналі на зупинці на проспекті Науки (біля станції метро).

Там була можливість вибрати разовий квиток і вказати кількість, потім потрібно було вибрати тип транспорту і номер маршруту. Серед запропонованих не тільки автобуси, а й тролейбуси і трамваї. Однак при виборі електротранспорту було зазначено: "Незабаром старт продажу". Тому довелося повернутися до вибору автобусів.

Разовий квиток можна було купити на маршрути, за якими курсують комунальні автобуси:

 • №17 "вулиця Світла — лікарня швидкої та невідкладної допомоги";
 • №59 "автостанція "Індустріальна" — вул. Бібліка";
 • №64 "станція метро "Тракторний завод" — вул. Дністровська (селище Фрунзе)";
 • №82 "станція метро "Армійська" — вул. Федорцівська (селище Федорці)";
 • №89 "станція метро "Площа Конституції" — парк Горького";
 • №217 "площа Конституції — ТЦ METRO (Олексіївка)";
 • №245 "станція метро "Держпром" — Студмістечко";
 • №247 "мікрорайон Північна Салтівка — вулиця Астрономічна";
 • №272 "вулиця Світла — площа Конституції". 

Цього тижня у місті відновили курсування маршрути № 50 і № 260, однак на них поки немає можливості придбати квиток.

Оскільки кореспондент був на проспекті Науки, то йому потрібен автобус №217. При виборі на екрані терміналу з'явилася інформація про номер маршруту, кількість квитків, термін дії квитка — одна година з моменту покупки, а також — сума до оплати. Після внесення готівки термінал видав квиток вартістю у 9 гривень і квитанцію про переказ грошей за разовий проїзд. Здачу запропонував відправити на рахунок мобільного телефону і запропонував його вказати, потім видав квитанцію про переведення здачі.

Фото: KHARKIV Today
Фото: KHARKIV Today

Залишилося дочекатися автобуса. Незважаючи на те, що у цей час проспектом Науки проїжджав інший відповідний транспорт, сісти у нього за разовим квитком не можна. Це дещо обмежує пасажира, оскільки доводиться чекати автобус, що курсує за конкретним маршрутом і вкластися в одну годину. Очікування потрібного автобуса зайняло близько 30 хвилин.

На вході до транспорту кореспондент показав квиток водію, він взяв його, надірвав, але що робити далі — не знав. Запропонував залишити у себе або повернути. Водій зізнався, що сьогодні це його перший пасажир з таким квитком, оплачують проїзд у такий спосіб недавно, всього кілька днів.

Нагадаємо, 1 вересня перші автобуси з Туреччини вийшли на маршрути у Харкові. У автобусах можна оплатити проїзд готівкою, спочатку потрібен був тільки E-ticket, разові квитки додали пізніше.

Простий текст

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.