Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові хочуть створити цивільні патрулі щодо виявлення водіїв-хамів

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Todaу
Із цією ідеєю виступив бізнесмен Юрій Сапронов, його підтримали десятки харків'ян.

Після двох резонансних ДТП у місті харківські бізнесмени створюють громадську організацію та ініціюють зміни у законодавстві. Головне посилання — вакханалія на дорогах Харкова більше не може тривати.

За словами харківського бізнесмена Юрія Сапронова, точкою неповернення для Харкова стала ДТП за участю Миколи Харківського на проспекті Гагаріна, коли неповнолітній без прав сів за кермо. Внаслідок порушення швидкісного режиму в ДТП загинув водій іншого автомобіля. Після цього у місті вирішили створити громадський рух "Безпечний Харків", мета якого —  не замінити поліцію, а допомогти їй.

"У житті кожної людини бувають моменти та події, які не просто шокують, а змушують здригнутися. Так було у світі 11 вересня 2001 року. 27 жовтня ми — харків'яни, як і після аварії із Зайцевою, після страшної ДТП на проспекті Гагаріна зрозуміли, що це точка неповернення. Так більше не може продовжуватися у нашому місті. Ми хочемо одного — жити у безпечному місті Харкові. Ми знаємо, всі знаємо, що є і поліцейське свавілля, і суддівське кривосуддя, ми у реальному світі. Але є і безкарне хамство, агресія, вседозволеність у водіїв та пішоходів... Що з нас? По-перше, ми супроводжуватимемо безкоштовну юридичну допомогу до суду включно сім'ї загиблих та постраждалих у ДТП на дорогах Харкова та області. Безкоштовну юридичну допомогу та захист поліцейським у будь-якій ситуації, пов'язаній з виконанням службових обов'язків. Сьогодні вже дев'ять юридичних компаній у Харкові у нашому пулі, які готові працювати pro bono. У нас є думки і розуміння, як боротися з водіями-хамами та булінгом поліцейських,  якщо ви до них дослухаєтесь, тому що повернути повагу до патрульної поліції — це дуже важливо для суспільства сьогодні. Немає довіри", — сказав Сапронов.

Щоб зробити місто безпечнішим для пішоходів та водіїв, бізнесмени готові провести додаткове навчання співробітників поліції, тренінги з конфліктології, стресостійкості, психологічного протистояння, комп'ютерної грамотності.

У планах — об'єднати усі камери відеоспостереження магазинів, кафе, ресторанів у Харкові в єдину мережу, з повним доступом поліції. Також ініціативна група обіцяє допомогти у створенні мобільної групи ТБ, яка виїжджатиме на місце важких аварій та миттєво розповсюджуватиме ці матеріали у мережі. Ще одна пропозиція — створювати мобільні групи для патрулювання.

"Ми хочемо запропонувати вам створення мобільних бригад громадян, які патрулюватимуть разом з поліцією і фіксуватимуть хамів-водіїв. Так, ми пам'ятаємо, що спільне патрулювання можливе лише при охороні державного кордону та охороні громадського порядку. Окей, це буде називатися паралельне патрулювання, окремою машиною цивільних", — сказав Сапронов.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.