Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові досі не демонтували пам'ятник російсько-українській дружбі

Фото: Володимир Чистилін
Харківському міському голові написали петицію.

Попри повномасштабну війну, у Харкові досі не позбулися "дружнього" пам'ятника.

У Харкові просять демонтувати пам'ятник так званій російсько-українській дружбі, що знаходиться неподалік перехрестя проспекту Героїв Харкова, вулиці Кооперативної та Харківської набережної. Відповідна петиція від імені Андрія Славкіна опублікована на сайті Харківської міської ради.

"Пам'ятник не висловлює історичну правду щодо дружніх відносин росії до України, в тому числі враховуючи військову агресію російської федерації із 2014 року і до цього дня. Крім того, цей пам'ятник не входить до "Переліку пам'яток історії та монументального мистецтва", — зауважив Андрій Славкін.

Зазначимо, до цього, наприкінці квітня, координатор "Євромайдану. Харків" Володимир Чистилін нагадав про те, що навіть попри ракетні удари по Харкову із боку російських окупантів, Харківська міська рада не звернула увагу на необхідність демонтажу пам'ятника російсько-українській дружбі.

"Місто Захарії сповнене парадоксів. У центрі Харкова на набережній красується пам’ятник гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному. Кілька років тому його канонізували і сьогодні, до речі, вшановується пам'ять святого. Монумент привезли із окупованого Севастополя, де місцева влада демонтувала скульптуру та хотіла її утилізувати. А ось через Харківський міст в кількох метрах від Сагайдачного, після дев’яти років російсько-української війни, досі можна побачити скульптуру, що символізує російсько-українську дружбу. Єднання народів Переяславською Радою проілюстровано двома чоловіками, які тримають один одного за руку. Цікаво, скільки місцевій владі потрібно часу і ракет по городянах, аби зрозуміти, яким має бути проспект Героїв Харкова", — написав у своєму Facebook Володимир Чистилін.

Крім того, 26 листопада 2022 року активісти проєкту "Деколонізація. Україна" зверталися до Харківської міської ради з вимогою демонтувати цей пам'ятник.

Наприклад, у Києві пам'ятник дружбі народів демонтували 26 квітня 2022 року.

Нагадаємо, електронну петицію харківський міський голова розгляне, якщо вона набере 5000 підписів громадян протягом трьох місяців з дня опублікування. Проголосувати за петицію щодо демонтажу пам'ятника російсько-українській дружбі можна за посиланням тут. Збір підписів розпочався 3 травня. Наразі петицію підписали 30 людей.

Як писав KHARKIV Today, раніше активісти проєкту "Деколонізація. Україна" звернулися до Харківської міської ради з вимогою демонтувати одоробло, розташоване по вулиці Ковтуна (неподалік перехрестя з проспектом Льва Ландау).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.