Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У харківський реабілітаційний центр, що горів, не пускають поліцію і рятувальників

Фото: ГСЧС в Харьковской области
Раніше туди також не могли потрапити рятувальники, оскільки власник будинку наполягав на тому, що це його приватна власність.

Вночі у Харкові сталася пожежа у приватному двоповерховому будинку, який використовують під реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних.

Причини пожежі встановлює слідчо-оперативна група поліції. Про це повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Харківській області Сергій Колосовський.

"Власник домогосподарства не допускає співробітників поліції та ДСНС для з'ясування причин і обставин виникнення пожежі. Зараз розбирається з цим фактом поліція", — розповів він.

За словами Колосовського, раніше було встановлено, що у двоповерховому будинку знаходиться реабілітаційний центр. У 2020 році там знайшли порушення.

"Минулого року з поліцією наші співробітники туди потрапили у рамках кримінального провадження, було проведено огляд даної будівлі. Власнику домогосподарства написали листа із зазначеними недоліками, які там були. Там було вказано, це рік тому, що немає автоматичної пожежної сигналізації, дерев'яні конструкції горищних елементів будівлі не оброблені вогнезахисною сумішшю, електропроводка, здається, у несправному стані, допускаються скрутки і немає водопостачання, вогнегасників не вистачало", — повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трагедія у харківському пансіонаті для літніх людей: обвинувачені залишаться у СІЗО до січня 2022 року

Колосовський уточнив, після чого рятувальники намагалися кілька разів звернутися до власника будинку, щоб він написав листа з проханням провести перевірку. Такого листа не було.

"Востаннє інспектори приходили 17 листопада. Власник вийшов, сказав: ні, не можу вас допустити. Це приватне домогосподарство. Ми провели з ним роз'яснювальну роботу", — пояснив він.

Нагадаємо, у ніч з 5 на 6 грудня рятувальників викликали на пожежу у приватному будинку. На ліквідацію пожежі знадобилось близько трьох годин. 14 людей встигли врятуватися.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.