Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У харківських полярників — літо: гнізда пінгвінів засипало снігом

Фото: Национальный антарктический научный центр
На антарктичній станції "Академік Вернадський" рекордна висота снігового покриву — 262 сантиметри.

Поки полярники махають лопатами, пінгвіни продовжують висиджувати яйця.

13 грудня біля антарктичної станції "Академік Вернадський" — рекордна висота снігового покриву за всю нинішню зимівлю — 262 сантиметри. З 1 грудня, тобто коли в Антарктиді почалося літо, сніг іде майже постійно, і за прогнозами метеорологів, висота покриву може ще збільшитися. Про це повідомили на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

"Звичайно, така погода робить різноманітним життя не лише полярників (оскільки потрібно добре махати лопатою, щоб розчистити навіть основні ділянки), а ще їхніх головних сусідів — пінгвінів. Ті гнізда, що розташовані на низинах, повністю засипало снігом: з них стирчать лише голови птахів, які продовжують висиджувати яйця. А ось тим пінгвінам, які встигли зайняти найкращі місця на височинах, пощастило більше. Їх припорошило лише частково", — розповіли там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики розповіли, коли у Харкові піде сніг

Фото: Национальный антарктический научный центр
Фото: Національний антарктичний науковий центр

За засипаних пінгвінів не варто переживати, вони до цього пристосовані. Тварини можуть самі відкопати гнізда, роблячи тілом труби у снігу. А ще вони дуже прудкі. Зокрема, щоб пересуватися глибоким снігом, не йдуть, а лягають і ковзають черевом, розвиваючи швидкість до 6 км/год.

Нагадаємо, у складі антарктичної експедиції 2021-2022 років троє харків'ян: геофізики Богдан Гаврилюк, Ян Бахмат та біолог Антон Пуговкін.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.