Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківську область прибули мости з Норвегії

Ілюстративне фото: Олександр Кубраков
Монтажні роботи розпочнуть наступного тижня.

На Харківщину продовжує надходити допомога від міжнародних партнерів.

Днями у Харківську область прибули чотири секції мостів із Норвегії. Їх почнуть установлювати наступного тижня. Про це повідомив KHARKIV Today начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області Андрій Алексєєв.

"Це матеріал, який ми отримали для подальшої роботи завдяки міжнародним зв'язкам голови агенції та наших міжнародних партнерів. Це легкозбірні тимчасові переправи, чотири мости, які ми складемо в один як конструктор. Наступного тижня плануємо приступити. Ми їх змонтуємо, запустимо рух, і буде ще один у нас сталий логістичний ланцюжок", — розповів Андрій Алексєєв.

У січні Україна отримала партію з десяти переправ, їх розподілили між регіонами. Мости встановлюють замість тих, що були зруйновані через війну. Як розповів Андрій Алексєєв, із чотирьох секцій, які днями надійшли на Харківщину, зберуть міст, схожий на той, що змонтували в Бакалії.

"Вони трошки інші за виглядом будуть, але суть у них одна і та ж. Ми їх просто змонтуємо з проміжною опорою, — пояснив Андрій Алексєєв. — Це з партії, яка крайня прибула в Україну — десять мостів. Ще будуть партії".

Нагадаємо, Норвегія в січні надала Україні тимчасові мостові конструкції типу acrow/bailey. Вони підходять для пересування важкого транспорту.

"Ці конструкції дозволять не лише з'єднати населені пункти, а й забезпечать довезення гуманітарних вантажів, проїзд швидких, ремонтних бригад, евакуацію населення. Вартість переданих конструкцій становить 30 мільйонів норвезьких крон. Технічна допомога фінансується з гуманітарного бюджету Міністерства закордонних справ", — розповідали в Укравтодорі.

До цього дев'ять мостів подарували України Чехія та Франція. Частину встановили в Київській, Чернігівській, Черкаській та Харківській областях.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці грудня 2022 року у селі Мартове (Чугуївський район) відновили міст, який проходить через Печенізьке водосховище. Тепер по цій споруді доставляють гуманітарну допомогу мешканцям.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.