Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У харківському виші відновлять корпус за 20 мільйонів гривень

Ілюстративне фото: ХНУ ім. Каразина
Університет готується підписати три угоди.

Здебільшого проводитимуть заміну вікон.

У головному корпусі Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна проведуть реставраційні роботи. Відповідні три договори виш планує підписати із підрядниками. Вартість угод складає більше ніж 20 мільйонів гривень. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

"Йдеться про роботи з "реставрації пам'ятки архітектури та містобудування місцевого значення "Будівля Держуніверситету/к. Будинок Проектів/" (охоронний №7374-Ха). Здебільшого планується заміна вікон", — розповіли у ХАЦі.

Зокрема, з фірмою "Дом" готуються підписати договір на суму 13,1 мільйона гривень. Ціна виявилася меншою на п'ять мільйонів гривень, ніж замовник очікував. Засновниками "Дому" вказані Юрій Андрійчук та Ігор Злотник.

Підрядник установить більше ніж 1750 квадратних метрів віконних блоків. Це будуть склопакети 4М_Solar із профілем 70 міліметрів та зовнішньою ламінацією темно-коричневого кольору. Розмір вікна складе 1,75х2,2 метри. У документації ціна на квадратний метр вікна прописана у розмірі 7800 гривень, проте під час аукціону вона суттєво знизилася.

Інші дві угоди коштуватимуть 5,6 та три мільйони гривень. Їх хочуть підписати із товариством з обмеженою відповідальністю "Гуд Він ХХІ", яке виготовляє вікна. Заснували фірму Андрій Ковальов та Олег Горобець.

Унаслідок війни постраждали 23 із 24 державних вищих закладів освіти Харківської області. Серед найбільш постраждалих є ХНУ ім. Каразіна. Руйнувань зазнали близько десяти його будівель. Пошкоджений головний корпус, корпуси економічного та фізичного факультетів, Інституту державного управління, гуртожитки, Музей природи та бібліотека. Попередньо, унаслідок руйнувань вишу завдані збитки на 100 мільйонів євро.

У 2023 році у ХНУ ім. Каразіна провели тендер щодо розробки проєктно-кошторисної документації про ремонт корпусів у П'ятихатках, по вулицях Мироносицькій і Героїв Харкова. За інформацією ХАЦу, розробкою документації з відновлення корпусу на Мироносицькій займаєся фірма "Констракшнгруп", вартість угоди складає 2,7 мільйона гривень.

Проєктно-кошторисну документацію щодо ремонту корпусу фізичного факультету (П'ятихатки) робить товариство з обмеженою відповідальністю "Сіті-Дизайн". За послуги йому сплатять 1,4 мільйона гривень, безпосередньо ремонт буде коштувати 65 мільйонів гривень.

Проєкт щодо ремонтних робіт у корпусі Інституту державного управління створює фірма "Авеста Енергоресурс". Вартість угоди, яку підписали з нею, складає 1,2 мільйона гривень.

У ХАЦі розповіли, що Будинок проєктів зведений із монолітного залізобетону, має дерев'яне перекриття. Чотирнадцятиповерхову будівлю звели у 1932 році. Під час Другої світової війни зазнала пошкоджень, потім її реставрували. Пізніше стала служити головним корпусом вишу.

"Як і всі харківські хмарочоси того часу, будівля була зведена у стилі конструктивізму. Під час Другої світової війни будівля була пошкоджена, але вистояла, а до 1961 року була повністю відреставрована. Через реставрацію будівля сильно змінилась і втратила первинний стиль. Із 1957 — 1963 рр. використовується як головний корпус Харківського національного університету імені Каразіна", — пояснили у ХАЦі.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові замінять вікна у будівлі на 50% дорожче за ринкові ціни. Переплата складає 130 000 гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.