Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У харківському шпиталі врятували бійця, який прожив 36 днів із турнікетом на пораненій нозі

Фото: Військово-медичний клінічний центр Північного регіону.
Військового Олександра після поранення не змогли евакуювати з позицій у районі Вовчанська.

У військово-медичному клінічному центрі Північного регіону врятували життя 41-річному військового з Хмельниччини, який через поранення залишався на позиціях біля Вовчанська із турнікетом на нозі понад місяць.

Харківські військові хірурги прооперували бійця. Олександр отримав поранення через підрив на міні, побратим наклав турнікет, але евакуювати пораненого вдалося лише після зміни погодних умов. Медики прооперували захисника, відновивши об’єм крові та стабілізувавши стан пацієнта.

Цей випадок унікальний та дуже небезпечний, адже турнікет зазвичай накладають на кінцівку не довше ніж на шість годин. За словами заступника начальника госпіталю В’ячеслава Курінного, подібних випадків у медичній літературі не описано. Попередній "рекорд" становив 24 дні.

"Людина вижила за рахунок правильного менеджменту турнікету. Якщо би турнікет не наклали або зробили би це неправильно, людина би померла. Я думаю, що навченість військовослужбовців зростає. Поступово війська наповнюються людьми, які пройшли базове навчання і розуміють, що і як робити при отримані поранення. Боєць живий, але, на жаль, виконана ампутація тої ділянки кінцівки, яка була з турнікетом. Утім, якщо би цей турнікет зняли, пацієнт би помер. Ми не зустрічали в літературі даних про подібні довготривалі випадки. І, на жаль, зараз це трапляється", – сказав Курінний.

Хірург Дмитро Сітченко, який оперував бійця, каже що це перший подібний випадок у його практиці.

"Такого ми ще не бачили. Уже розпочалась гангрена, відмирання кінцівки з гнійним ускладненням. Тому у нього були інтоксикація, зневоднення, анемія, гіпоальбумінумія і взагалі він дуже схуд. Але йому дуже пощастило", – каже старший ординатор відділення гнійної хірургії Дмитро Сітченко.

Боєць Олександр розумів, що втратить ногу, але каже, що хотів жити заради родини та синів. Попереду у нього – медична евакуація на захід України та протезування.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.