Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

04 березня, 2021 - 09:53

У харківській школі через уроки патріотизму відсторонили директора

Йдеться про 43-ю гімназію. Там організація "Фрайкор" провела урок патріотичного виховання.

У мерії захід назвали "уроком фашизму". У відповідь патріоти назвали звинувачення в пропаганді нацизму безпідставними.

Секретар міської ради Харкова Ігор Терехов відсторонив від виконання обов'язків директора гімназії № 43 на час проведення службового розслідування. Причиною стали уроки патріотичного виховання, що провели в навчальному закладі члени військово-патріотичної організації "Фрайкор". Про це Ігор Терехов повідомив в своєму Telegram.

"Сьогодні в 43-й гімназії трапився "несподіваний" і незапланований урок патріотизму, який закінчився уроком фашизму у виконанні право-радикальної організації "Фрайкор". Для тих, хто не в курсі: свою назву ці хлопці беруть від німецького Freikorps. Була така радикально патріотична організація в Німеччині, яка після свого розпуску забезпечила кадрами НСДАП. Попросту — нацистів", — написав секретар міськради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жуков під охороною. Хто і чому стереже бюст радянському маршалу в Харкові
 

Терехов додав, що "не проти уроків патріотизму", але "проти уроків фашизму".

"Діти не повинні бути розмінною монетою в політичних іграх. Я говорив, що міськрада поза політикою, тепер кажу це про весь Харків. Ми за тих, хто любить місто, за тих, хто любить свою країну, але ми проти тих, хто сіє ненависть і бажає, щоб до наших осель прийшла війна", — повідомив він.

Фрайкор, уроки патриотизма
ФОТО: Ігор Терехов

Патріоти не змусили довго чекати. Свою відповідь Ігорю Терехову вони також опублікували в Telegram і запропонували: "якщо у нього є питання стосовно формату і суті уроків мужності, які ми проводимо, він може безпосередньо поставити нам ці питання, а не звертатися через телеграм-канал".

"Якщо пан Терехов про діяльність нашої організації знає тільки за заявами "ОПЗЖ", Шарія та соцмереж Азарова, то ми хочемо йому повідомити, що ВПО "Фрайкор" проводить заходи патріотичного виховання молоді в Харкові вже більше трьох років і весь цей час ми відвідували школи, ліцеї і університети в Харкові. Це не викликало ніяких проблем і питань. До того ж, ні діти, ні їхні батьки ніколи не скаржилися на це", — написали патріоти.

Вони також нагадали, що "Фрайкор" офіційно визнаний державою добровільним підрозділом, який захищав територіальну цілісність і суверенітет України і є членом координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Харківській обласній державній адміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кернесу встановили "меморіальну" дошку

"Уроки мужності проводять учасники бойових дій, на яких розповідають учням про війну на Сході України, як вона починалася, про події весни 2014 в місті Харків, також демонструють учням спорядження і макети зброї, яким воюють добровольці і Збройні сили України", — повідомив "Фрайкор".

Патріоти назвали звинувачення в пропаганді нацизму безпідставними і попросили у Терехова конкретні факти. Також фрайкорівці висловили сподівання, що секретар міськради "припинить репресії проти директора школи".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.