Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській ОВА розповіли, звідки можуть розпочати евакуацію дітей

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Розглядається два напрямки.

Батьків закликають пам'ятати про безпеку дітей.

Російські окупанти продовжують активно обстрілювати Вовчанський та Куп'янський напрямки. Тому у населених пунктах, розташованих на цих напрямках, можуть розпочати евакуацію дітей. В евакуації дітей беруть участь усі профільні служби, Єдиний координаційний гуманітарний центр і волонтерські організації. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

"Під час останньої евакуації із низки населених пунктів, що потерпають від дій російських окупантів, вдалося врятувати 79 дітей. Наразі розробляється план щодо евакуації неповнолітніх із населених пунктів Куп’янського та Вовчанського напрямків", — розповіли у ХОВА.

Конкретні населені пункти чиновники не називають.

Однак були випадки, коли батьки знову привозили дітей у ті населені пункти, з яких їх евакуювали. Зокрема, через це одна дитина загинула.

"У нас є інша проблема – деякі батьки повертають своїх дітей після евакуації до тих населених пунктів, звідки вони виїжджали. Була ситуація, коли 14-річна дитина загинула, коли батьки привезли її для виконання весняно-польових робіт. Внаслідок ворожого обстрілу дитина загинула. Вкотре закликаємо батьків бути свідомими, ставити власну безпеку і безпеку своїх дітей на перше місце", — звернувся голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Евакуювати людей допомагає підрозділ поліції "Білі янголи". Як розповів начальник Головного управління Нацполіції у Харківській області Володимир Тимошко, поліцейські складають адміністративні протоколи стосовно батьків, які не хочуть евакуювати дітей. Це єдиний спосіб впливу на батьків дітей, які не виїжджають з потенційно небезпечних районів.

Як писав KHARKIV Today, 9 травня Олег Синєгубов повідомив, що з лінії фронту на Харківщині евакуювали всіх дітей. В інших населених пунктах, які перебувають під загрозою обстрілів із боку російських окупантів, ухвалюють рішення щодо обов'язкової евакуації родин із дітьми. У таких населених пунктах більшість мешканців виїхала, однак залишаються кілька родин із дітьми. При цьому, на той час примусової евакуації родин із дітьми не було, оскільки людей вдавалося умовити виїхати.

На початку червня стало відомо, що у Харківській обласній військовій адміністрації розглядають рішення щодо можливої примусової евакуації із декількох населених пунктів. Однак напрямків тоді не називали.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.