Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області застосовують аварійні вимкнення світла

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
В енергосистемі України — значний дефіцит потужності.

Аварійно вимикають світло у 10 областях України.

У Харківській області аварійні відключення застосували близько 9:00 27 січня, наразі вони продовжують діяти. Про це повідомив KHARKIV Today начальник управління інформаційної політики та роботи зі споживачами "Харківобленерго" Володимир Скічко.

"Аварійні відключення введені по Харкову та області. Близько 9:00 перші графіки аварійних відключень вводилися і близько 11:00 також застосували. У нас трохи збільшені ліміти у порівнянні з попередніми періодами, але ми намагаємося їх дотримуватися. Погодинні графіки продовжують діяти", — сказав Володимир Скічко.

За інформацією національної енергетичної компанії "Укренерго", станом на 11:00 27 січня в енергосистемі України зберігається значний дефіцит потужності. Причиною дефіциту є наслідки масованих атак Росії на енергосистему України.

"Унаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Атака росіян 26 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком об'єктам високовольтної мережі. Втім, енергосистема все ще відновлюється після попередній серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання", — пояснили в "Укренерго".

До обленерго довели ліміти споживання електроенергії. Десять областей їх перевищили, тому там введені графіки аварійних відключень. Окрім Харківської області, це — Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Черкаська, Житомирська, Волинська, Львівська та Рівненська.

Як писав KHARKIV Today, із 23 по 29 січня у Харківській області діє новий графік погодинних відключень електрики. У новому графіку є 12 черг відключень, для кожної електрику вимикають на три години поспіль. У графіку змінився тільки час згідно з оновленими чергами. Адреси прикріплені до черг і не змінюються.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.