Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

06 травня, 2021 - 09:33

У Харківській області викрили схему розкрадання коштів "Укрзалізниці"

Фото: СБУ
Державі завдали збитків на мільйон гривень.

Співробітники підрозділів Південної залізниці безпідставно нараховували зарплати та інші соціальні виплати.

Співробітники Служби безпеки України в Харківській області заблокували схему розкрадання бюджетних коштів в семи структурних підрозділах акціонерного товариства "Укрзалізниця", які знаходяться в Харківській області. За попередніми даними, збитки державі склали майже мільйон гривень. Про це повідомив представник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Слідчі встановили, що незаконну схему розкрадання організували кілька посадових осіб підрозділів регіональної філії "Південна залізниця". Вони нараховували зарплату співробітникам, які фактично не перебували на робочих місцях, потім вимагали від них віддати гроші.

"Для цього учасники схеми вносили недостовірні відомості в табелі обліку робочого часу, а також оформляли фіктивні лікарняні. Нараховану за час перебування у "відпустці" зарплату співробітники повинні були віддавати посадовим особам",  — пояснили в СБУ.

Під час обшуків в учасників схеми виявили магнітні носії інформації, комп'ютерну техніку, документи і чорнові записи, які підтверджували їх незаконні дії.

Стосовно зловмисників відкрили кримінальне провадження за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про вручення підозри.

Як писав KHARKIV Today, співробітник Південної залізниці намагався продати майно "Укрзалізниці". Співробітникові одного з підрозділів регіональної філії "Південна залізниця" акціонерного товариства "Укрзалізниця" вручили підозру в розтраті майна. Як з'ясували слідчі, він розробив схему, за якою намагався продати запчастини для гальмівної системи локомотивів "Укрзалізниці". Загальна сума запчастин склала 100 тисяч гривень.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.