Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області відкриють нові пункти "Дії" з помічниками по COVID-сертифікатах

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Пункти "Дія" проінспектували директор директорату розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік (ліворуч) та виконувач обов'язків директора департаменту цифрової трансформації регіону ХОДА Артем Ткаченко (праворуч).

Сьогодні на Харківщині працюють 47 пунктів команди підтримки "Дія", а також готуються до відкриття нові.

У Харківській області у листопаді та на початку грудня відкриють пункти команди підтримки "Дія" на базі пунктів та центрів вакцинації, де волонтери допоможуть отримати COVID-сертифікат. Про це повідомив тимчасовий виконувач обов'язків директора департаменту цифрової трансформації Харківської обласної державної адміністрації Артем Ткаченко під час перевірки роботи пункту команди підтримки "Дія" у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна.

"Плануємо розширити мережу. Зараз є дві точки — тут і у ТРЦ "Нікольський". Зараз розглядаємо ті центри вакцинації, де є найбільший попит на щеплення, де є найбільша прохідність людей. Які —зараз це питання відпрацьовується з департаментом охорони здоров'я. Тому що нам потрібно розраховувати, скільки нам потрібно волонтерів, роздаткових матеріалів, тобто бути готовими до повноцінного запуску такої точки",— пояснив Ткаченко..

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посилення карантину: у Харківській області пустять до ресторану лише з сертифікатом про щеплення

Як розповів Ткаченко, на сьогоднішній день у Харківській області налічується 47 пунктів команди підтримки "Дія", де допоможуть згенерувати COVID-сертифікат. Проєкт ініціювало Міністерство цифрової трансформації на початку листопада. До пунктів, що розташовані у Харківській області, щодня приходять за допомогою в оформленні сертифікатів про вакцинацію від 10 до 15 чоловік. Також небагато на сьогодні звернень надходить до таких пунктів по всій країні, що говорить про підвищення цифрової грамотності серед населення, розповів директор директорату розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Мстислав Банік під час робочої поїздки до Харкова 24 листопада.

"У центрах масової вакцинації по всій Україні відкриваються команди підтримки саме оффлайн, оскільки є люди, які через карантинні обмеження, необхідність щоденного використання COVID-сертифікатів вперше встановлюють "Дію", у них дещо низький рівень цифрових навичок, їм потрібно підказати, як зайти до плей-маркету, як встановити, авторизуватись. Другий момент — так трапляється, що через те, що десь задублювалися дані у Реєстрі чи десь треба виправити, треба звернутися до лікаря, і, відповідно, наші волонтери по всій Україні, зокрема у Харкові, допомагають, щоб можна було оперативно вирішити цю проблему. Не можу сказати, що це надзвичайно великий наплив людей, які приходять за порадою, але це є", — зазначив Банік.

сертификат
Пункт команди підтримки "Дія" у ХНУ ім. Каразіна. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

Щоб отримати допомогу в отриманні COVID-сертифіката у пункті команди підтримки "Дія", потрібно мати з собою смартфон. Водночас документи надавати волонтерам не потрібно — волонтери лише допомагають консультаціями. Як розповів Банік, сьогодні отримати COVID-сертифікат стало простіше: із процедури замовлення сертифікату про вакцинацію прибрали опцію "Дія. Підпис". До того ж, тепер зробити це можна і з паспортом-книжкою. Директор директорату розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Мстислав Банік анонсував появу у "Дії" сертифіката про ПЛР-тест.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ до кінця року обіцяють вакцинувати проти коронавірусу 40% населення

"Є "жовтий" сертифікат, є запущений сертифікат про одужання. Найближчим часом запуститься сертифікат на основі ПЛР-тестування, який діятиме протягом 72 годин. З усіх цих питань можна звертатися до наших волонтерів, до служби підтримки", — сказав Банік. .

Як писав KHARKIV Today, у Харкові відкрилися "Дія Центри", де можна буде отримати допомогу в оформленні COVID-сертифіката у додатку "Дія", у ТРЦ "Нікольський" (вулиця Пушкінська, 2-А) та Північному корпусі Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (площа Свободи, 6). Також такі центри працюють у центрах надання адміністративних послуг Харкова.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.